Indica

Odmiany marihuany Indica znane są z charakterystycznych, gęstych liści i krótkiego cyklu kwitnienia. Szczepy indica są również stosunkowo niewielkie i rzadko osiągają powyżej 150 centymetrów wysokości

Kategorie
Aromat
Efekty
Na co pomaga
Stężenie THC
Dominujący terpen

Odmiany marihuany indica i ich działanie

Indica to jeden z trzech rodzajów odmian konopi w tradycyjnym systemie klasyfikacji marihuany. System klasyfikacji konopi na podstawie indica / sativa / hybrydy jest przestarzały i niedoskonały, jednak większość konsumentów uważa, że odmiany indica mają działanie nasenne i uspokajające. Jest to przeciwieństwo dla odmian sativa, które które użytkownicy określają jako bardziej energiczne.

Konsumenci konopi opisują odmiany Indica jako powodujące relaks , głód i uspokojenie ciała, w porównaniu z innymi odmianami, które zdaniem recenzentów pomagają im się skupić, poprawić nastrój lub stłumić apetyt. Wielu pacjentów stwierdza również, że używa odmian indica, aby radzić sobie z objawami, takimi jak ból, stany zapalne, skurcze mięśni, nudności i inne problemy z ciałem.

Użytkownicy odmian Indica zgłaszają również ich skuteczność w walce z zaburzeniami nerwowymi, takimi jak stres i lęk. Wiele nowoczesnych i popularnych szczepów Indica to hybrydy odmian indica i sativa. Innymi słowy, bardzo trudno jest znaleźć czyste szczepy indica. 

Chociaż odmiany marihuany Indica działają na każdego inaczej, najczęstszymi odczuciami związanymi z odmianami z dominacją genów Indica są relaksacja, uspokojenie, a czasem głód. Podczas palenia odmiany Indica ważne jest, aby monitorować dawkowanie, ponieważ spalenie nadmiernej ilości może powodować intensywną senność.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, które odmiany są lepsze. Wszystko zależy od efektów, które chcesz uzyskać.

Odmiany indica sprawiają, że konsumenci są zrelaksowani, a także senni, szczęśliwi i głodni. Zgłaszają również, że używają odmian indica na stres, ból, bezsenność, a także niepokój.

Odmiany sativa znane są z energetycznego działania i w przeciwieństwie do odmian indica nie powodują senności. Są one częściej wybierane przez kosnumentów, którzy chcą poradzić sobie z pogorszonym nastrojem, depresją czy ADHD.

Chociaż wiele osób ma swoją ulubioną odmianę Indica, nie ma powszechnie akceptowanej „najlepszej” odmiany Indica. Chociaż niektóre odmiany są bogatsze w THC niż inne, wiele z nich preferuje słabsze odmiany, aby uniknąć senności, z której znane są szczepy indica. Wśród najsilniejszych odmian z dominacją Indica są Ice Cream Cake , Brownie Scout i Slurricane .