Sativa

Odmiany konopi sativa mają cieńsze liście i dłuższy czas kwitnienia niż szczepy indica. Są również wyższe: niektóre sativy mogą osiągnąć nawet trzy metry wysokości, jednak większość odmian nie przekracza dwóch metrów.

Kategorie
Aromat
Efekty
Na co pomaga
Stężenie THC
Dominujący terpen

Odmiany marihuany sativa i ich działanie

Sativa jest jednym z trzech głównych sposobów klasyfikacji odmian konopi, obok odmian indica i hybryd. Jest to starzejący się, niedoskonały system klasyfikacji, ale wśród społeczności konopnej odmiany sativa energetyczne działanie, odwrotne niż odmiany indica, które są uważane za bardziej uspokajające.

Odmiany sativa opisywane są jako oferujące energię, kreatywność lub skupienie w porównaniu z innymi rodzajami marihuany, które usypiają. Wielu pacjentów stwierdza również, że używają szczepów sativa, aby pomóc sobie z objawami zaburzeń nastroju lub innymi problemami poznawczymi, w tym depresją i ADHD.

Większość nowoczesnych, popularnych odmian to hybrydy odmian indica i sativy, więc jest mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek znalazł „czystą” odmianę sativa. Szczepy oznaczone jako „sativa” stanowią najmniejszy segment rynku.

Czyste odmiany sativa są trudne do znalezienia, ale istnieją. Uważa się, że czyste szczepy sativa wywołują efekty, które mogą sprawić , że poczujesz się pobudzony, optymistyczny i skupiony. Przykłady popularnych czystych odmian sativa to Sour Diesel, Super Lemon Haze, Green Crack i Maui Wowie .

Uważa się, że szczepy Sativa poprawiają nastrój. Efekty każdej konkretnej odmiany sativa mogą się nieznacznie różnić w zależności od osoby. Ogólnie rzecz biorąc, odmiany z dominacją sativy mają tendencję do pobudzania bardziej niż inne typy odmian. Efekty te pozwalają wielu osobom być bardziej produktywnym na haju i mogą dać doświadczonym użytkownikom marihuany więcej energii i motywacji do wykonywania prac domowych lub hobby.

Efekty odmian sativa mogą sprawić, że poczujesz się bardziej pobudzony, zmotywowany i skupiony. Podczas palenia odmiany z dominacją genów sativą ważne jest, aby monitorować dawkę, ponieważ zbyt duża ilość sativy może mieć odwrotny efekt i powodować uczucie zmęczenia lub senności. Jeśli chodzi o szczepy sativa, najlepiej zacząć od małych dawek.