Blueberry

BlueBerry - odmiana marihuany indica
(1 opinia klienta)
Smak i zapach
Borówkowy
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Blueberry, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Blueberry - opis, działanie i historia

Blueberry jest popularną odmianą Indica, która swój legendarny status zyskała w 2000 roku, kiedy podczas Cannabis Cup uzyskała tytuł “Najlepsza Indica”. Szczep powstał dzięki skrzyżowaniu trzech odmian – Afghani, Thai i Purple Thai.

Odmiana Blueberry została opracowana w latach siedemdziesiątych przez DJ Shorta, tajemniczego breedera, który zyskał pseudonim “Willy Wonka of Pot”. Słodki i wyraźny smak świeżych jagód łączy się z odprężającym efektem, powodując długotrwałe uczucie euforii.

Pacjenci najczęściej używają Blueberry w łagodzeniu bólu i stresu, a konsumenci rekreacyjny doceniają tę odmianę za jej barwny kolor i wysoką zawartość THC. Od końca stycznia 2023 r. w polskich aptekach ten szczep dostępny będzie pod nazwą Tilray Blueberry 18% THC 1% CBD, więc pacjenci będą mogli spróbować tej odmiany medycznej marihuany.

Kwiaty tego szczepu są małe i gęste, jak można oczekiwać po odmianie dominującej w geny indica. Liście najczęściej pokryte są czerwonym i fioletowym kolorem. Fioletowy kolor spowodowany jest wysokim stężeniem pigmentu zwanego antocyjanem.

Topki mogą być bardzo lepkie, przez co skruszenie ich bez użycia młynka może okazać się problematyczne. Rozerwanie suszu powoduje wydzielanie się słodkiego zapachu, który przypomina afgańskie odmiany. Kiedy susz jest palony można wyczuć gładki smak indiki. Podczas zaciągania się dymem czuć wyraźny smak borówki.

Terpeny w Blueberry

Dominujący terpen

Mircen - Najpopularniejszy terpen występujący w konopiach indyjskich o ziemistym zapachu.

Uprawa Blueberry

Indica
Łatwa
Średnia
Duże
7-9 tygodni

1 opinia dla Blueberry

  1. tijuszzz

    Kopie JUma

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria