BlueBerry - odmiana marihuany indica

Blueberry

(1 opinia klienta)

Blueberry - opis, działanie i historia

Blueberry jest popularną odmianą Indica, która swój legendarny status zyskała w 2000 roku, kiedy podczas Cannabis Cup uzyskała tytuł “Najlepsza Indica”. Szczep powstał dzięki skrzyżowaniu trzech odmian – Afghani, Thai i Purple Thai.

Odmiana Blueberry została opracowana w latach siedemdziesiątych przez DJ Shorta, tajemniczego breedera, który zyskał pseudonim “Willy Wonka of Pot”. Słodki i wyraźny smak świeżych jagód łączy się z odprężającym efektem, powodując długotrwałe uczucie euforii.

Pacjenci najczęściej używają Blueberry w łagodzeniu bólu i stresu, a konsumenci rekreacyjny doceniają tę odmianę za jej barwny kolor i wysoką zawartość THC.

Kwiaty tego szczepu są małe i gęste, jak można oczekiwać po odmianie dominującej w geny indica. Liście najczęściej pokryte są czerwonym i fioletowym kolorem. Fioletowy kolor spowodowany jest wysokim stężeniem pigmentu zwanego antocyjanem.

Topki mogą być bardzo lepkie, przez co skruszenie ich bez użycia młynka może okazać się problematyczne. Rozerwanie suszu powoduje wydzielanie się słodkiego zapachu, który przypomina afgańskie odmiany. Kiedy susz jest palony można wyczuć gładki smak indiki. Podczas zaciągania się dymem czuć wyraźny smak borówki.

Nasiona Blueberry

Galeria

Opinie o Blueberry

1 opinia dla Blueberry

  1. tijuszzz

    Kopie JUma

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.