Shishkaberry

Odmiana marihuany Shishkaberry
1 opinia
Smak i zapach
Borówkowy
Działanie
Relaks

Informacje dodatkowe

Efekty

, ,

Objawy

, ,

Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Shishkaberry, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Shishkaberry - opis, działanie i historia

Odmiana konopi Shishkaberry to gatunek silnie dominujący Indica, charakteryzujący się potężnymi efektami sedacyjnymi i usypiającymi.Miłośnicy konopi mogą znać tę odmianę pod inną nazwą, Kish. Zyskała ona na popularności w 2001 roku, kiedy zdobyła drugie miejsce w kategorii Best Indica na High Times Cannabis Cup.

Odmiana Shishkaberry to hybryda silnie dominująca w geny Indica, z proporcją Indica do Sativa wynoszącą 80:20. Jest to krzyżówka legendarnego szczepu DJ Short Blueberry i nieznanego szczepu Afgańskiego. Ta odmiana zapewnia konsumentom konopi to, co najlepsze z obu światów. Chociaż zawartość Sativa stanowi tylko 20% całkowitej genetyki, jest ona wyraźnie zauważalna w początkowych efektach tego szczepu.

Początkowo, efekty są pobudzające i euforyczne. Użytkownicy mówią, że ten szczep poprawia ich nastrój i sprawia, że mają uśmiech na twarzy. Wczesne efekty Shishkaberry charakteryzują się jasnym hajem, który prowadzi do krótkotrwałego wzrostu koncentracji.

Z biegiem czasu, efekty Indica zaczynają brać górę, a użytkownicy zaczynają czuć się głęboko zrelaksowani. Większość opisuje fizyczne efekty Shishkaberry jako głęboko relaksujące, mówiąc, że ich ciało zaczyna czuć się coraz cięższe.

Należy zauważyć, że efekty Indica w tej odmianie są niesamowicie mocne i usypiające. Gdy potężne i usypiające efekty całkowicie cię opanują, doświadczysz głębokiego kamienia ciała i zablokowania na kanapie. Gdy wieczór dobiega końca, utrzymanie się na nogach stanie się niemal niemożliwe. Twoje oczy naturalnie zaczną się zamykać, a zanim się obejrzysz, zapadniesz w głęboki, spokojny sen.

Natura efektów Shishkaberry sprawia, że jest to doskonały szczep po kolacji, idealny do relaksu i odprężenia. Jego późniejsze efekty zwykle sprawiają, że ludzie czują się bardzo senni, dlatego ten szczep jest lepiej przystosowany do użytku wieczornego niż dziennego.

Aromat

Jednym z najbardziej charakterystycznych aspektów szczepu Shishkaberry jest jego kuszący słodki i owocowy aromat. Odziedziczył on swój zapach po rodzicu, DJ Short Blueberry. Te słodkie i owocowe nuty jagodowe są równoważone przez łagodniejszy, ziemisty aromat, który komplementuje, a nie odciąga od jego ogólnego zapachu.

Smak

Wspaniały aromat odmiany Shishkaberry jest wiarygodnym wskaźnikiem jej smaku. Można poczuć jej pysznie słodkie i owocowe smaki jagodowe przy wdechu, które długo zalegają w ustach. Łagodniejsze ziemiste nuty są bardziej wykrywalne na wydechu, ale są blado porównane do jej silniejszego, owocowego smaku.

Wygląd

Roślina Shishkaberry może dorastać do wysokości sześciu lub siedmiu stóp na zewnątrz. Kiedy ta roślina jest w pełni dorosła, jest mocno pokryta grubą warstwą białych, żywicznych trychomów. Ten szczep ma gęste, kształtne i jasnozielone kwiaty. Ma też piękne, żywe odcienie purpurowe, które wyraźnie wyróżniają się wśród gęstej warstwy trichomów.

Informacje o uprawie szczepu Shishkaberry

Dobrą wiadomością dla przyszłych hodowców szczepu Shishkaberry jest to, że uprawa tej rośliny jest oceniana jako łatwa. Jest to dość prosta roślina do hodowli, co sprawia, że nadaje się nawet dla początkujących hodowców. Roślinę można uprawiać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jednak doświadczeni hodowcy zalecają uprawę hydroponiczną w pomieszczeniach, stosując metodę Sea of Green (SOG).

Warto zauważyć, że uprawa tej odmiany w pomieszczeniach cechuje się krótkim okresem kwitnienia wynoszącym 45-60 dni. Plon w pomieszczeniach wynosi zwykle od 350 do 500g na metr kwadratowy. Jeśli uprawiasz roślinę Shishkaberry na zewnątrz, spodziewaj się plonu 500g (lub więcej) na roślinę, a zbiory będą gotowe w okolicach końca września lub na początku października.

Medyczne właściwości szczepu Shishkaberry

Szczep Shishkaberry potencjalnie ma wiele korzyści dla konsumentów medycznej marihuany. Po pierwsze, jego podnoszące na duchu i poprawiające nastrój efekty mogą przynieść tymczasową ulgę osobom cierpiącym na zaburzenia nastroju, takie jak depresja.

Ponadto, ponieważ szczep Shishkaberry prowadzi do głębokiego relaksu, może być przydatny dla osób cierpiących na chroniczny stres. Jednak jednym z najczęstszych powodów, dla których konsumenci medyczni używają tego szczepu, jest łagodzenie bólu. Użytkownicy tego szczepu twierdzą, może pomóc w łagodzeniu bólu reumatycznego i mięśniowego, bólu dolnej części pleców oraz migren.

Jak już wspomniano, w późniejszych fazach, ta silna odmiana ma mocny efekt usypiający. Z tego powodu ten szczep jest popularnym wyborem wśród konsumentów marihuany cierpiących na bezsenność.

Możliwe skutki uboczne szczepu Shishkaberry

Najczęstszymi skutkami ubocznymi szczepu Shishkaberry są suchość w ustach i suche oczy. Jednak z powodu silnych i usypiających efektów tego szczepu, bardzo często występuje efekt “przyklejenia do kanapy”. Chociaż dla niektórych konsumentów efekt “przyklejenia do kanapy” może nie stanowić problemu, dla niedoświadczonych użytkowników może być to nieco niepokojące.

Podczas gdy niektórzy konsumenci mogą nie mieć z tym problemu, dla niektórych może to być nieco niepokojące. Usypiające efekty połączone z jego ogólną mocą, sprawiają, że ten szczep jest nieodpowiedni dla nowicjuszy. Nawet doświadczeni konsumenci marihuany muszą zachować ostrożność, aby nie przesadzić z tym szczepem. Mniej częste skutki uboczne Shishkaberry obejmują zawroty głowy, nasilone paranoje i bóle głowy.

1 opinia dla Shishkaberry

 1. Tomek81


  Wygląd :
  Zapach :
  Działanie :

  rewelacja, chyba jedna z najlepszych Indic w aptekach. naprawdę mocno relaksuje, a sam susz – wygląd, zapach czy jakość zdecydowanie lepsza niż w S Labie. Szkoda, że pakowane tylko po 10 gram. Dodatkowa piątka by nie zaszkodziła…

  (1) (0)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz wygląd?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz zapach?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz działanie?
0/5
* Ocena jest wymagana

Pytania i odpowiedzi

Nie ma jeszcze pytań

Zadaj pytanie

Na Twoje pytanie odpowie przedstawiciel sklepu lub inni klienci.

Dziękuję za pytanie!

Twoje pytanie zostało odebrane i wkrótce otrzymasz na nie odpowiedź. Proszę nie przesyłaj ponownie tego samego pytania.

Błąd

Warning

Wystąpił błąd podczas zapisywania twojego pytania. Prosimy o zgłoszenie tego faktu administratorowi strony. Dodatkowe informacje:

Dodaj odpowiedź

Dziękuję za odpowiedź!

Twoja odpowiedź została odebrana i zostanie wkrótce opublikowana. Prosimy nie przesyłać ponownie tej samej odpowiedzi.

Błąd

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information: