Durban Poison

Durban Poison
Smak i zapach
Sosnowy
Działanie
Energia
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Durban Poison, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Durban Poison - opis, działanie i historia

Durban Poison to czysta południowoafrykańska odmiana typu sativa, której nazwa wskazje na jej potężną psychoaktywność. Odmiana zyskała sławę na całym świecie ze względu na jej słodki zapach i energetyczny haj.

Topy Durban Poison są grube i lepkie od trichomów, dlatego hodowcy i producenci koncentratów często wybierają tę odmianę do produkcji haszyszu. Zawartość THC waha się od 15 do 25 procent.

Na kontynencie afrykańskim konopie uprawiane były przynajmniej od XIV wieku, a w czasach holenderskiej kolonizacji rozprzestrzeniły się one na południe, przez co uprawy konopi stały się popularne i akceptowalne, a sama marihuana zyskała nazwę dagga.

Pod koniec lat siedemdziesiątych hodowca Ed Rosenthal, selektywnie wyhodował kilka roślin z worka południowoafrykańskich nasion, które przywiózł do Stanów Zjednoczonych, a następnie przekazał je hodowcy Mel Frank, który dostosował genetykę rośliny do optymalizacji pod kątem kwitnienia i ilości żywicy. Sam the Skunkman jeszcze bardziej zoptymalizował tę odmianę, dzięki czemu jeszcze bardziej skrócił czas kwitnienia szczepu.

Topy Durban Poison mają średnie lub duże rozmiary. Chociaż ich struktura jest charakterystyczna dla odmian indica, to ich długie i zwężające kształty są już charakterystyczne dla odmian sativa.

Durban Poison oznacza się klasycznym zapachem z nutą słodkiej lukrecji. Ostry zapach jest dobrze wyczuwalny, kiedy przełamiemy topka na pół, a gęsty dym podczas palenia przyjemnie rozszerza się w płucach.

Terpeny w Durban Poison

Dominujący terpen

Pinen - Terpen o zapachu sosny, który znajduje się również w rozmarynie i wielu innych ziołach.

Poboczne terpeny

Mircen (Ziemisty), Ocymen (Miętowy)

Uprawa Durban Poison

Sativa
Łatwa
Wysoka
Średnie
7-9 tygodni

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Durban Poison”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *