Amnesia Haze

Amnesia Haze - legendarna odmiana marihuany sativa
(19 opinii klienta)
Smak i zapach
Cytrusowy
Działanie
Energia
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Amnesia Haze, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Amnesia Haze - opis, działanie i historia

Amnesia Haze to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych odmian marihuany na świecie. Jest to hybryda dominująca w geny sativa, która pomimo swojej nazwy nie spowoduje nagłej utraty pamięci. Wręcz przeciwnie, użytkownicy opisują efekty Amnezji Haze jako motywujące, podnoszące na duchu i dodające energii, co czyni ją doskonałą odmianą do stosowania w tracie dnia.

Słynna Amnesia Haze to odmiana, która powstała dzięki skrzyżowaniu kilku różnych szczepów, w tym Thai, Hawaiian i Afghani. Ta, która dostępna jest na komercyjnym rynku pochodzi głownie z dwóch źródeł: First Medical Seeds i Soma Seeds – firmy z Amsterdamu, która odpowiedzialna jest za takie szczepy jak Lavender.

Amnesia Haze zdobyła pierwsze miejsce w 2004 roku na Cannabis Cup i wygrała jako najlepsza sativa 2012r. w Cannabis Cup. Zawartość THC w Amnesi Haze wynosi od 20 do 25%.

Szczep wyróżnia się gęstymi kwiatami, które wykazują połączenie struktur odmian indica i sativa. Topy są bardziej stożkowate, niż okrągłe, a pomarańczowe słupki wyróżniają się na tle obfitej powłoki mroźnych, żywicznych trichomów.

Kwiaty mają typowo cytrusowy zapach, ale można w nich również wyczuć korzenny, pikantny zapach, który może być kojarzony z odmianami haze. Mimo całego bogactwa smaków, dym jest bardzo gładki. Smak, zarówno przy zaciąganiu, jak i wydychaniu, jest pikantny o cytrusowym aromacie. Zapach dymu może się utrzymywać przez długi czas w powietrzu.

Działanie Amnesji Haze pojawia się niemal natychmiast, wywołując burzę myśli i nagłą, ostrą świadomość otoczenia.  Użytkownicy mogą odczuwać poprawę nastroju, a także energię do wykonywania zadań. Chociaż działanie najbardziej odczuwalne jest na głowie, Amnesia Haze ma również wystarczającą ilość genów indica, aby zapewnić relaks i przyjemne kontemplacje.

Haj wywołany przez Amnezję Haze jest mózgowy i może sprawić, że będziesz myśleć bardziej abstrakcyjnie i kreatywnie. Dlatego artyści poszukujący inspiracji mogą uznać tę odmianę za pomocną. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że Amnesia Haze to fantastyczna odmiana do spotkań ze znajomymi, ponieważ może sprawić, że poczujesz się optymistycznie i wesoło, zmieniając cię w duszę towarzystwa.

Jak sama nazwa wskazuje, ta hybryda zawiera trochę genetyki  Haze, ale jej linia genetyczna jest wyjątkowo zróżnicowana. Jest to mieszanka jamajskich i południowoazjatyckich odmian lokalnych skrzyżowanych z hawajskimi, tajlandzkimi, kambodżańskimi i jamajskimi sativami.

Połączenie silnych efektów psychicznych i fizycznych czyni tę odmianę dobrym wyborem do ćwiczeń obejmujących zarówno umysł jak i ciało, na przykład seks. Amnesia Haze może być pomocna dla osób z zaburzeniami uwagi, które mają problemy z koncentracją na określonych zadaniach.

Amnezja może również być silnym stymulatorem apetytu. Z drugiej strony osoby skłonne do odczuwania niepokoju mogą doświadczyć pewnego stopnia paranoi. Użytkownicy odmiany Amnesia Haze często mówią, że ten szczep ma skłonności do wywoływania szaleńczego wyścigu myśli. Początkujący użytkownicy powinni zaczynać od więc małych dawek tej sativy, aby uniknąć nieprzyjemnych momentów.

Ta odmiana konopi nie jest najłatwiejsza w uprawie i wymaga pewnego doświadczenia, aby uzyskać zdrowe rośliny oraz obfite plony. Najlepiej pozostawić uprawę tej odmiany ekspertom. Amnesia Haze to popularna odmiana, którą można znaleźć w większości holenderskich coffee shopów.

Rośliny amnezji są podatne na szkodniki, więc wielu hodowców decyduje się na uprawę tych roślin w pomieszczeniach. Rośliny tej odmiany zwykle potrzebują dziewięciu tygodni, aby zakwitnąć w pomieszczeniu, ale dobrą wiadomością jest to, że mogą dostarczyć nawet 600 gramów na metr kwadratowy.

Na zewnątrz Amnesia Haze najlepiej czuje się w łagodnym, słonecznym klimacie śródziemnomorskim. Rośliny te są na ogół gotowe do zbioru pod koniec października i dają obfite plony w wysokości około 500 gramów z rośliny.

Odmiana Amnesia Haze oferuje pacjentom wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych. Jej zdolność do poprawiania nastroju i dodawania energii może pomóc osobom z zaburzeniami nastroju , takimi jak depresja stany lękowe oraz cierpiącym na chroniczne zmęczenie.

Najczęściej zgłaszanymi skutkami ubocznymi szczepu Amnesia Haze są suchość w ustach oraz suchość oczu. Biorąc pod uwagę wysoki poziom THC Amnezji Haze, nowicjusze lub ci, którzy przesadzają z ilością, mogą odczuwać zawroty głowy, paranoję, a w niektórych przypadkach ból głowy.

Jeśli nigdy wcześniej nie spożywałeś tej odmiany, najlepiej jest zacząć od małych dawek, aby zobaczyć, jak tolerujesz efekty Amnesia Haze.

Amnesia Haze to wielokrotnie nagradzana hybryda z dominacją sativy, która nadal wytrzymuje próbę czasu. Zarówno konsumenci rekreacyjni, jak i medyczni uwielbiają tę odmianę ze względu na jej działanie energetyzujące, motywujące i podnoszące na duchu. Nowicjusze powinni pamiętać, że poziom THC w Amnezji Haze może sięgać nawet 25%.

Terpeny w Amnesia Haze

Dominujący terpen

Mircen - Najpopularniejszy terpen występujący w konopiach indyjskich o ziemistym zapachu.

Poboczne terpeny

Kariofilen (Pieprzowy), Limonen (Cytrusowy)

Uprawa Amnesia Haze

Sativa
Średnia
Średnia
Duże
10-12 tygodni

19 opinii dla Amnesia Haze

 1. Tomek

  Yyy zapomniałem jak działa, więc 5/5

 2. Michał

  Dobrze klepie

 3. 5 Taco

  5/5

 4. Kamil

  Od 3 minut myślę co napisać więc 6/5🤣😤😆😂

 5. Kiki

  Jak obiad u mamy

 6. Maciek R

  Jest naprawdę mocne w smaku i w działaniu.Dym jest gryzący w gardło a działanie natychmiastowe.Jak dla mnie numer 1.Nie polecam początkującym.

 7. guziczek

  Jestem posiadaczką od kilku dni i jest zaskakująca. Nie znam się na tym rynku jednak mogę powiedzieć ,że przy odpowiednim umiejętnym stosowaniu bardzo skuteczna. Relaksująca tak , jednak osobiście określiłabym podreślając jej działanie odprężające i przeciwbólowe zarazem przy tym delikatna o ładnym zapachu cytrusowo- ziołowym z odrobiną korzennej woni.

 8. RubyBebzol

  Dobrze klepie, jak najman w matę czyli szybko

 9. roxa

  amnezja jest dosyć mocna zależy w jakich dawkach, ni e polecam dla początkujących czuć bardzo w gardle smak oddaje 😀

 10. Izabela

  Dla mnie jest super palę dopiero od trzech lat. Polecam 👌

 11. Uśmiechnij się

  Z doświadczenia mogę powiedzieć że wszystko jest zgodne z opisem 😉

 12. Wiktor

  Jak dla mnie amnezja co coś pięknego ale dość mocny staff. Ogólnie polecam dobra jazda🤪

 13. Lobo

  Pale 24lata,od 10lat 90% to A.H.Musze przyznać że palenie innego zioła prócz Haze smakuje jak siano.Dzialanie mniejszego zamulenia też raczej po haze…Polecam;)Do tego podobno więcej wychodzi;)

 14. Olo

  Jarając z butli grama na 3 razy miałem bad tripa ze stanami lękowymi i paranoją. Mocne zioło, szanuje

 15. Richi

  Bomba !!!

 16. Richi

  Bomba!!!

 17. KsMilan

  Witam. Zacznę bezpośrednio, dobrze klepie. Bardzo dobrze. Kwestia smaku to sprawa indywidualna (dla mnie zbyt mocno gryzie gardło i jest zbyt intensywny) jednak moc to konkret. Susz pierwszy raz wypaliłem około 18, ostatni raz o 19:30. Jest 21:30, właśnie skończyłem grac z jednym kolegą w planszówki (2h) a w tym czasie drugiego kolegę poskładało i do tej pory śpi. Nie polecam mało wprawionym, polecam reszcie:)

 18. Fresz

  Bardzo fajna do sexu 😈

 19. Dawid Amsterdam

  Amnesia haze najlepsze zioło zawsze kupuję w Holandii bomba jest wielka głowę urywa to jest to czego szukałem bingo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria