Sour Diesel

Sour Diesel
(1 opinia klienta)
Smak i zapach
Olej napędowy
Działanie
Energia
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Sour Diesel, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Sour Diesel - opis, działanie i historia

Sour Diesel, czasami nazywany Sour D. jest niezwykle popularną odmianą sativa, która wyróżnia się zapachem podobnym do paliwa.  Chociaż dokładne pochodzenie odmiany Sour Diesel nie jest znane, to niektórzy uważają, że oryginalny szczep został wyprowadzony jako odrębny fenotyp szczepu o nazwie Diesel. Inni twierdzą, że jest to mieszanka Chemdawg i Northern Lights. Jeszcze inni snują teorię o krzyżówce Chemdawg, Northern Lights i Super Skunk.

Sour Diesel ma okrągłe, średniej wielkości topy o żółto zielonym kolorze. Odpowiednio uprawiana roślina produkuje sporo trichomów, przez co topy są lepkie w dotyku. Kwiaty mają ciężki zapach, który jak sama nazwa wskazuje przypomina benzynę. W zapachu można również delikatny, pomarańczowy aromat.

Sour Diesel ma słynny, szorstki dym, który może powodować kaszel. Dym ma kwaśny i ciężki do zidentyfikowania smak, a podczas wydychania można odczuć amoniakopodobny i benzynowy zapach. Do historii przeszedł już fakt, że palenie odmiany Sour Diesel nie jest zbyt dyskretne z racji faktu, że zapach dymu może przenosić się na dosyć sporą odległość.

Uczucie euforii doświadczane podczas konsumpcji tej odmiany może być pomocne w leczeniu stresu, lęku lub depresji. Pacjenci często również stosują tę odmianę w leczeniu kłopotliwych bólów. Wielu użytkowników potwierdza wzrost kreatywności po używaniu tej odmiany, która ze względu na swoje właściwości nie jest polecana początkującym użytkownikom.

Terpeny w Sour Diesel

Dominujący terpen

Kariofilen - Pikantny, pieprzny terpen, który może mieć działanie przeciwzapalne.

Poboczne terpeny

Limonen (Cytrusowy), Mircen (Ziemisty)

Uprawa Sour Diesel

Sativa
Średnia
Wysoka
Średnie
10-12 tygodni

1 opinia dla Sour Diesel

  1. ale dymy

    ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *