8 porad dotyczących uprawy Amnesji Haze

Uprawa Amnesji Haze
Spis treści

Amnesia Haze to jedna z najbardziej znanych odmian konopi. Jej sława i popularność gwałtownie wzrosły, gdy turyści z całego świata przybywali do Amsterdamu, aby spróbować tej fantastycznej odmiany. Amnesia Haze to odmiana o bogatej historii – i jeszcze bogatszym smaku.

Jeśli kiedykolwiek uprawiałeś marihuanę, rozumiesz, dlaczego jest to o wiele bardziej satysfakcjonujące niż kupowanie tej samej odmiany w sklepie lub coffee shopie.

Jednak uprawa własnej odmiany Amnesia Haze niekoniecznie jest super łatwa. Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak jej preferowany klimat oraz długi czas kwitnienia tej odmiany. Uprawa Amnezji Haze w domu może okazać się trudnym zadaniem.

Nie martw się jednak, ponieważ w tym artykule przedstawiamy prosty przewodnik dotyczący uprawy Amnesia Haze krok po kroku. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, zaoszczędzisz wiele problemów na drodze do zdrowych i okazałych plonów. Tak więc, bez zbędnych ceregieli, oto kilka wskazówek, jak uprawiać odmianę Amnesia Haze w celu uzyskania dużych i silnych plonów.

Amnesia Haze – przegląd odmiany

Amnesia Haze - legendarna odmiana marihuany sativa

Amnesia Haze to jeden z topowych szczepów, który był palony w tamtych czasach. Ta odmiana słynie z charakterystycznego owocowego smaku, który ma pikantny i cytrusowy posmak. Konsumenci Amnezji Haze opisują jej haj jako euforyczny, z dużą ilością pozytywnej energii.

Amnesia Haze została stworzona ze starej genetyki Haze, co daje jej bogatą historię oraz pożądane cechy. Jest to wysoko wydajna odmiana sativa, co oznacza, że ​​zazwyczaj wytwarza potężne plony. Dodatkowo Amnesia Haze jest dwukrotnym zwycięzcą Cannabis Cup, co tylko potwierdza jej wspaniałość.

Trudność w uprawie Amnesia Haze

Skuteczna uprawa tej odmiany na zewnątrz jest trudna, ponieważ do rozkwitu potrzebuje ciepłej pogody. Jeśli mieszkasz w regionie, w którym temperatury znacznie spadają jesienią, możesz mieć problemy z tą odmianą. Po prostu; nie zalecamy prób uprawy Amnesia Haze w takim klimacie.

Trudność uprawy Amnesia Haze jest oceniana przez doświadczonych hodowców tej odmiany jako umiarkowana. W następnej sekcji zobaczysz, dlaczego.

Techniki uprawy Amnesia Haze

Amnesia Haze to długo kwitnąca odmiana sativa, co oznacza, że ​​kwitnienie zajmuje trochę czasu. Pełny czas kwitnienia zajmie od 10 do 11 tygodni. Dlatego musisz zadbać o to, aby warunki uprawy Amnesia Haze były stale optymalne przez cały cykl wzrostu.

Ponieważ większość regionów, w których uprawa marihuany outdoor jest popularna, doświadcza spadku temperatury jesienią, Amnesia Haze jest trudną odmianą do uprawy na zewnątrz. Doświadczeni hodowcy zalecają używanie dużych doniczek podczas uprawy Amnesia Haze na zewnątrz, ponieważ wielkość rośliny może Cię zaskoczyć. Będziesz także musiał regularnie ją przycinać, aby kontrolować jej rozmiar i kształt.

Amnesia Haze jest dość podatna na problemy ze szkodnikami i infekcje. Musisz uważać na szkodniki, ponieważ mogą one uszkodzić twoje rośliny.

Istotne jest również zapewnienie roślinie wystarczającej ilości światła. Możesz to zrobić, przycinając szerokie liście wachlarzowe, aby poprawić dystrybucję światła do niższych węzłów kwiatowych. Pomoże to również poprawić przepływ powietrza. Konieczne jest również utrzymywanie tej rośliny w dobrze wentylowanym środowisku.

Wysoka wydajność Amnezji Haze

Jedną z najlepszych cech odmiany Amnesia Haze jest jej imponująco wysoka wydajność spowodowana przez wysoki wzrost.

Amnesia Haze może dawać szalenie wysokie plony, co jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie lubią uprawiać ją w domu.

Jeśli uprawiasz tę odmianę na zewnątrz, możesz uzyskać nawet 700 gramów z rośliny. Jeżeli uprawiasz tę odmianę w pomieszczeniu, możesz spodziewać się plonu w wysokości 500-600 gramów na metr kwadratowy.

Karmienie roślin Amnesia Haze

Amnesia Haze jest jedną z tych odmian, które wymagają nieco więcej uwagi, jeśli chodzi o karmienie. Hodowcy Amnesia Haze zalecają dokarmianie dolistne, aby zapobiec niedoborom składników odżywczych konopi oraz w celu wzmocnienia układu odpornościowego rośliny. Dokarmianie dolistne polega na opryskiwaniu płynnym nawozem bezpośrednio na liście.

Doświadczeni hodowcy tej odmiany zalecają stosowanie herbaty kompostowej, aby pomóc roślinom w walce z chorobami, infekcjami i wirusami. Możesz stworzyć herbatę kompostową, mocząc kompost w napowietrzonej wodzie.

Kiedy zastosujesz herbatę kompostową jako oprysk dolistny, może ona dostarczyć Twojej roślinie mikroelementy. Roślina wchłania te mikroelementy przez aparaty szparkowe.

Chociaż jest to nieco kontrowersyjna praktyka, wielu hodowców uważa, że ​​herbata kompostowa zapewnia kilka korzyści dla rośliny. Zwolennicy herbaty kompostowej uważają, że wprowadza ona składniki odżywcze, pożyteczne bakterie i kolonie grzybów do liści rośliny lub gleby, w której rosną rośliny.

Uprawa Outdoor/Indoor

Chociaż wspomnieliśmy już o tym w sekcji dotyczącej technik uprawy, jest to tak ważne, że potrzebuje osobnej sekcji. Lokalny klimat powinien decydować o tym, czy uprawiać w pomieszczeniu, czy na zewnątrz .

Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym jesień jest ciepła, zwykle nie musisz się martwić, że zimna pogoda wpłynie na czas kwitnienia roślin tej odmiany.

Roślina Amnesi Haze potrzebuje stale ciepłych temperatur przez cały cykl wzrostu. Ponieważ ta odmiana ma niezwykle długi okres kwitnienia, uprawa na zewnątrz jest opcją tylko dla osób żyjących w ciepłym klimacie.

Jeśli klimat, w którym mieszkasz, jest nieodpowiedni, dobrą wiadomością jest to, że możesz prowadzić uprawę marihuany indoor. W ten sposób możesz dokładnie monitorować i kontrolować temperaturę w swoim pomieszczeniu do uprawy. Przyjrzymy się optymalnemu zakresowi temperatur w sekcji „Najlepszy klimat do uprawy Amnezji Haze” poniżej.

Amnesia Haze – Czas kwitnienia

Jak już wspomniałem, Amnesia Haze ma długi czas kwitnienia, około 10-11 tygodni. Ten długi czas kwitnienia jest dość typowy dla sativ. Oznacza to jednak, że będziesz musiał przez dłuższy czas poświęcić szczególną uwagę swoim roślinom.

Kiedy nadejdzie czas kwitnienia, możesz spodziewać się o wiele więcej pracy, niż kiedykolwiek się spodziewałeś. Dlatego upewnij się, że jesteś gotowy poświęcić niezbędny czas swoim roślinom.

Najlepszy klimat do uprawy odmiany Amnesia Haze

Podczas uprawy konopi ważne jest, aby wziąć pod uwagę optymalne zakresy temperatur, aby roślina wytworzyła jak najwięcej kwiatów. Nie chcesz, aby twoje rośliny zamarzły lub, co gorsza, były nadmiernie obciążone i wytwarzały kwiaty gorszej jakości.

WSKAZÓWKA: Aby rośliny Amnesia Haze były zdrowe, staraj się utrzymywać je w temperaturze od 21 do 30 stopni Celsjusza.

Jeśli uprawiasz w pomieszczeniu, upewnij się, że monitorujesz temperaturę i zapobiegasz spadkowi poniżej tego poziomu. Trzymaj rośliny w cieple, karm i – co najważniejsze, utrzymuj je w zdrowiu.

Ostatnie przemyślenia na temat uprawy Amnesia Haze

Kluczowe dotyczące uprawy odmiany Amnesia Haze:

  • Ta roślina musi być uprawiana w ciepłym klimacie. Optymalny zakres temperatur wynosi od 21 do 30 stopni Celsjusza. Nie osiągniesz pożądanego plonu, jeśli będziesz uprawiać ją na zewnątrz w zimnym klimacie. Dotyczy to również regionów, w których jesienne temperatury spadają poniżej optymalnego zakresu.
  • Roślina Amnesia Haze ma dłuższy niż przeciętny czas kwitnienia. Zwykle kwitnienie trwa 10-11 tygodni. Optymalne warunki wzrostu muszą być utrzymane przez cały cykl wzrostu.
  • Regularne przycinanie jest konieczne, aby utrzymać kształt rośliny pod kontrolą. Przytnij większe liście wachlarzowe, aby poprawić dystrybucję światła do niższych części rośliny.
  • Trzymaj rośliny Amnesia Haze w dobrze wentylowanym pomieszczeniu do uprawy.
  • Ta roślina jest podatna na szkodniki i infekcje. Użyj kompostowego herbacianego sprayu dolistnego, aby uchronić roślinę przed szkodnikami i chorobami. Nakarm rośliny dużą ilością składników odżywczych i płynnych nawozów, aby zapobiec niedoborom składników odżywczych w uprawie Amnezji Haze.

Odmiana Amnesia Haze jest odmianą umiarkowanie trudną w uprawie. Dlatego nie jest zalecana dla początkujących hodowców. Doświadczeni hodowcy, którzy są gotowi podjąć wyzwanie, będą cieszyć się wyjątkowo wysokimi plonami w zamian za swój wysiłek.