Gelato

Gelato odmiana marihuany
6 opinii
Smak i zapach
Słodki
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Gelato, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Gelato - opis, działanie i historia

Gelato jest odmianą hybrydową – krzyżówką Mint Girl Scout Cookies i owocową indica Sunset Sherbert. Łagodny haj oraz uniwersalny profil smakowy sprawia, że jest to odmiana często używania podczas spotkań towarzyskich. Twórcy San Francisco Cookie Fam Genetics wydali wiele numerowanych fenotypów Gelato – fenotyp # 33 przyjął pseudonim Larry Bird w odniesieniu do numeru legendarnego zawodnika NBA. Działanie tej odmiany jest charakterystyczne dla odmian indica, a stężenie THC w tym szczepie oscyluje w okolicach 20-25%.

Topy Gelato wydają się być małe, ale mają grubą i gęstą strukturę charakterystyczną dla wielu odmian indica. Jest to odmiana o imponującym wyglądzie wizualnym: jaskrawo pomarańczowe włoski wyróżniają się z zielonej struktury, która akcentowana jest odcieniami ciemnofioletowymi. Fioletowe barwy pojawiają się, kiedy wysokie stężenia pigmentów zwane antocyjanami są stymulowane przez zimną temperaturę w fazie wegetatywnej.

Lepkie kwiaty Gelato mają ostry zapach cytrusów, który pochodzi z owocowego szczepu  Sunset Sherbert. Rozdrabnianie lub kruszenie kwiatów odkrywa bardziej ziołowy, ziemisty profil zapachowy. Choć dym jest gęsty i rozszerzający się w płucach, to jednocześnie jest gładki i pozostawia miękkie i kremowe odczucie – być może to wyjaśnia jego nazwę. Zapach dymu jest jednak mocno intensywny, więc nie jest to odmiana zalecana osobom, którym zależy na zachowaniu dyskrecji.

Użytkownicy Gelato twierdzą, że można odczuć działanie, czasem osiągając efekt, zanim jeszcze zdąży się wypuścić dym. Najczęstszym efektem jest zmiana percepcji i dezorientacja, a także energia, która zachęca do działania i nie wgniata w fotel. Niektórzy opisują działanie jako psychodeliczne i zmieniające postrzeganie czasu.

Tę odmianę często stosują pacjenci, którzy cierpią na chroniczny ból, ból głowy i migreny. Poprawa nastroju może również łagodzić objawy, takie jak lęk, depresja i PTSD. Mówi się, że Gelato jest silną odmianą nawet dla doświadczonych użytkowników, więc nie jest to odmiana polecana początkującym. Początkujący konsumenci powinni rozpocząć od małych dawek, ponieważ przyjęcie zbyt dużej ilości może doprowadzić do negatywnego efektu, jakim jest paranoja i lęki.

6 opinii dla Gelato

 1. turkish power


  Wygląd :
  Zapach :
  Działanie :

  ten pan skręt to słaby zawodnik

  (1) (0)
 2. PZ


  Wygląd :
  Zapach :
  Działanie :

  Zajebiste. Zgadzam się z przedmówcami.

  (0) (0)
 3. Pan Skręt


  Wygląd :
  Zapach :
  Działanie :

  Zmieszałem sobie Gelato z Purple Haze, jedno wiadro zmiotło mnie z planszy. Przez dobre kilka minut myślałem, że umarłem i trafiłem do życia po śmierci. Nigdy nic tak jeszcze mnie nie klepło. Polecam serdecznie, ale tylko palić w gronie znajomych. Byłem sam i zacząłem schizować, że już się nie podniosę.
  Jeśli chodzi o zapach to, ciężko opisać, bo dostałem od razu zmieszane, ale ewidentnie czuć kwiatowy aromat. Co do smaku, dym bardzo delikatny, żadnego drapania w gardle, po kilku sekundach czuć dość mocny cytrusowy aromat. Klepło po niecałych 15 sekuindach.
  Mocne przeżycie. Myślę, że jest w stanie powalić nawet doświadczonego palacza.

  (1) (1)
 4. ZjaranyOgrodnik

  dobry mocarz w większych dawkach wysyła na nieznaną orbitę.

  (2) (1)
 5. lune

  mocny specifik

  (0) (0)
 6. mordzia

  polecam

  (0) (0)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz wygląd?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz zapach?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz działanie?
0/5
* Ocena jest wymagana

Pytania i odpowiedzi

Nie ma jeszcze pytań

Zadaj pytanie

Na Twoje pytanie odpowie przedstawiciel sklepu lub inni klienci.

Dziękuję za pytanie!

Twoje pytanie zostało odebrane i wkrótce otrzymasz na nie odpowiedź. Proszę nie przesyłaj ponownie tego samego pytania.

Błąd

Warning

Wystąpił błąd podczas zapisywania twojego pytania. Prosimy o zgłoszenie tego faktu administratorowi strony. Dodatkowe informacje:

Dodaj odpowiedź

Dziękuję za odpowiedź!

Twoja odpowiedź została odebrana i zostanie wkrótce opublikowana. Prosimy nie przesyłać ponownie tej samej odpowiedzi.

Błąd

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information: