Gelato

Gelato odmiana marihuany
(3 opinie klienta)
Smak i zapach
Słodki
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Gelato, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Gelato - opis, działanie i historia

Gelato jest odmianą hybrydową – krzyżówką Mint Girl Scout Cookies i owocową indica Sunset Sherbert. Łagodny haj oraz uniwersalny profil smakowy sprawia, że jest to odmiana często używania podczas spotkań towarzyskich. Twórcy San Francisco Cookie Fam Genetics wydali wiele numerowanych fenotypów Gelato – fenotyp # 33 przyjął pseudonim Larry Bird w odniesieniu do numeru legendarnego zawodnika NBA. Działanie tej odmiany jest charakterystyczne dla odmian indica, a stężenie THC w tym szczepie oscyluje w okolicach 20-25%.

Topy Gelato wydają się być małe, ale mają grubą i gęstą strukturę charakterystyczną dla wielu odmian indica. Jest to odmiana o imponującym wyglądzie wizualnym: jaskrawo pomarańczowe włoski wyróżniają się z zielonej struktury, która akcentowana jest odcieniami ciemnofioletowymi. Fioletowe barwy pojawiają się, kiedy wysokie stężenia pigmentów zwane antocyjanami są stymulowane przez zimną temperaturę w fazie wegetatywnej.

Lepkie kwiaty Gelato mają ostry zapach cytrusów, który pochodzi z owocowego szczepu  Sunset Sherbert. Rozdrabnianie lub kruszenie kwiatów odkrywa bardziej ziołowy, ziemisty profil zapachowy. Choć dym jest gęsty i rozszerzający się w płucach, to jednocześnie jest gładki i pozostawia miękkie i kremowe odczucie – być może to wyjaśnia jego nazwę. Zapach dymu jest jednak mocno intensywny, więc nie jest to odmiana zalecana osobom, którym zależy na zachowaniu dyskrecji.

Użytkownicy Gelato twierdzą, że można odczuć działanie, czasem osiągając efekt, zanim jeszcze zdąży się wypuścić dym. Najczęstszym efektem jest zmiana percepcji i dezorientacja, a także energia, która zachęca do działania i nie wgniata w fotel. Niektórzy opisują działanie jako psychodeliczne i zmieniające postrzeganie czasu.

Tę odmianę często stosują pacjenci, którzy cierpią na chroniczny ból, ból głowy i migreny. Poprawa nastroju może również łagodzić objawy, takie jak lęk, depresja i PTSD. Mówi się, że Gelato jest silną odmianą nawet dla doświadczonych użytkowników, więc nie jest to odmiana polecana początkującym. Początkujący konsumenci powinni rozpocząć od małych dawek, ponieważ przyjęcie zbyt dużej ilości może doprowadzić do negatywnego efektu, jakim jest paranoja i lęki.

Terpeny w Gelato

Dominujący terpen

Kariofilen - Pikantny, pieprzny terpen, który może mieć działanie przeciwzapalne.

Uprawa Gelato

Indica
Łatwa
Niska
Niskie
7-9 tygodni

3 opinie dla Gelato

  1. mordzia

    polecam

  2. lune

    mocny specifik

  3. ZjaranyOgrodnik

    dobry mocarz w większych dawkach wysyła na nieznaną orbitę.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *