AK-47

AK-47 - hybrydowa odmiana marihuany
2 opinie
Smak i zapach
Skunks
Działanie
Energia
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, AK-47, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

AK-47 - opis, działanie i historia

AK-47 to hybryda dominująca w sativę. Pomimo swojej agresywnej nazwy, odmiana powoduje bardzo łagodne odczucia. Prowadzi do zwiększonej kreatywności, jednak w większości przypadków powoduje spokój i euforię. Wiele osób używa jej podczas słuchania muzyki. Poza suchymi ustami i oczami, AK-47 może powodować uczucie paranoi.

AK-47 jest mieszanką czterech odmian – South American (Sativa), Mexican (Sativa), Thai (Sativa) i Afghani (Indica). Dzięki takiemu połączeniu odmiana jest złożoną mieszanką smaków. Choć zapach AK-47 jest kwaśny i ziemisty, to w smaku można wyczuć słodkie wonie kwiatowe.

AK-47 jest szczepem o silnych genach, które swój początek mają w latach 70-tych, kiedy to powstała krzyżówka odmian Thai i Afghani. Sam AK-47 został stworzony jednak stworzony w 1992 roku przez Serious Seeds. W 1999 roku odmiana przeszła pewne modyfikacje, dzięki którym rośliny mogły wytwarzać jednorodne nasiona.

Na całym świecie AK-47 zdobył dużą popularność i otrzymał wiele nagród (dokładnie 16, w tym High Times Cannabis Cup) ze względu na wysoką zawartość THC oraz wspaniały profil smakowy. Odmiana ta zagościła w apteczkach zarówno pacjentów stosujących marihuanę do celów medycznych, jak i palaczy.

Sklasyfikowany jako hybryda z dominacją genów sativa, AK-47 oferuje szeroki zakres efektów i korzyści dla ciała i umysłu. Ta odmiana marihuany jest krzyżówką czterech popularnych i potężnych odmian marihuany: kolumbijskiej, meksykańskiej, afgańskiej i tajskiej.

Chociaż ma przewagę genów sativa, to AK-47 zawiera trochę indici – większość próbek w USA ma około 65% sativa / 35% indica. Kwiaty wytwarzają około 20% THC i około 1,5% CBD, więc jeśli jesteś osobą, na którą niezbyt dobrze działają odmiany o wysokiej zawartości THC, poszukaj innych odmian o bardziej zrównoważonych proporcjach THC do CBD.

Działanie AK-47 można najlepiej opisać jako motywujące i podnoszące na duchu, oferując łagodzenie stresu i niepokoju. Ten szczep często pomaga twórcom skoncentrować się i dać upust swojej kreatywnośći. Inni opisują tę odmianę marihuany jako lekką i radosną, wywołującą śmiech nawet w najbardziej wysysające duszę dni.

Haj po AK-47 trwa dość długo (około 3-4 godzin), przynajmniej w porównaniu z innymi hybrydowymi odmianami marihuany. Jest to również odmiana zdolna do głębokiego odprężenia zarówno ciała, jak i umysłu w sposób, w jaki większość odmian z przewagą sativy nie jest w stanie zapewnić.

Korzyści medyczne wynikające ze stosowania AK-47 są zazwyczaj bardzo pozytywne, ponieważ jest to odmiana, która przyniosła znaczną ulgę osobom cierpiącym na wiele schorzeń i dolegliwości.

Osoby z problemami psychologicznymi – na przykład pacjenci cierpiący na zaburzenia nastroju, depresję, lęki, stres i  bezsenność  – odkryją, że ten mocny szczep może zwykle zapewnić wiele korzyści terapeutycznych.

Jednak osoby te powinny zachować ostrożność podczas spożywania marihuany o wysokiej zawartości THC, ponieważ  zaburzenia nastroju  mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia paranoi, niepokoju i stresu wywołanych przez wysoką zawartość THC oraz niskie stężenie CBD.

AK-47 to niezwykle aromatyczna odmiana o skunkowym zapachu, ale także wyróżnia się na swój własny, niepowtarzalny, „prochowy” sposób. Początkowy zapach, który uderza w nos, jest nieco kwaśny, a wkrótce potem następuje nuta kwiatowych i ziemistych aromatów.

Jeśli chodzi o wygląd, AK-47 ma żywy limonkowy kolor, zmieszany z czerwono-pomarańczowymi słupkami, które zwijają się i skręcają między liśćmi cukrowymi. Kwiaty często mogą mieć również srebrzystobiały kolor, częściowo z powodu wysokiej zawartości THC, kryjącej się w grubej warstwie trichomów.

Cała roślina AK-47 jest zwykle dość wysoka, jak również szeroka, z wydatnymi i okazałymi kielichami. Podsumowując, zarówno profil smakowy, jak i fizyczna postura tego piękna są czymś godnym uwagi.

Większość zgodzi się, że odmiana AK-47 jest dość łatwa w uprawie, szczególnie dla osób z doświadczeniem w uprawie komercyjnej. Początkujący hodowcy mogą spróbować swoich sił w uprawie, ale proces ten nie jest pozbawiony wyzwań, ponieważ AK-47 jest dość podatny na pleśń. Z tego powodu większość profesjonalistów zaleca uprawę w pomieszczeniu, w którym łatwo można kontrolować warunki.

Jeśli rozważasz uprawę marihuany AK-47 na zewnątrz, pamiętaj, że rośliny zazwyczaj mogą się rozwijać i kwitnąć tylko w słonecznym i ciepłym klimacie, w którym poziom wilgotności jest bardziej suchy. Ponadto, trzymanie tej odmiany marihuany z dala od sąsiadów jest bardzo ważne, ponieważ wydzielający się zapach jest śmierdzący i ostry.

Okres kwitnienia AK-47 jest na ogół dość krótki, zwykle zajmuje tylko około 7-9 tygodni. W przypadku upraw na wolnym powietrzu czas zbiorów przypada na koniec października, a plony mogą okazać się znakomite, jeśli rośliny są zdrowe.

Plony podczas uprawy indoor zazwyczaj wahają się w okolicach około 400 gramów na metr kwadratowy, podczas gdy plony na zewnątrz wynoszą około 400 gramów z rośliny.

Terpeny w AK-47

Dominujący terpen

Mircen - Najpopularniejszy terpen występujący w konopiach indyjskich o ziemistym zapachu.

Poboczne terpeny

Kariofilen (Pieprzowy), Mircen (Ziemisty), Pinen (Sosnowy)

Uprawa AK-47

Hybryda
Średnia
Średnia
Duże
7-9 tygodni
Reklama sklepu GrowBox.pl prezentująca growboxy, oświetlenie i nawozy. Na zdjęciu widoczna jest czarna szafa uprawowa (growbox) oraz opakowanie ziemi marki Plagron. Obok zdjęć znajduje się zielony przycisk z białym napisem Sprawdź oraz informacja o kodzie rabatowym na produkty: Kod rabatowy - 10% TakDlaOdmiany na zielonym tle

Popularne waporyzatory

2 opinie dla AK-47

 1. Tomek

  Mam ponad 10 lat doświadczenia w uprawie i używaniu konopi indyjskich i podzielę się swoją opinią na podstawie moich osobistych doświadczeń, w tym przypadku z AK 47:

  Efekty: Typowe dla odmian sativa – szczęście, euforia, relaks, doskonały na depresję, niepokój, stres, brak motywacji. Dobry do stosowania w ciągu dnia. Jest to bardzo przyjemna odmiana z głównie efektami typu sativa, radosna, euforyczna, relaksująca, ale nie do tego stopnia, że ​​pozbawia cię motywacji. Jeśli już, to faktycznie cię motywuje i świetnie nadaje się do użytku w ciągu dnia, bo nie zamula. Kwiatki są ładne i gęste i mają bardzo przyjemny owocowy zapach i smak z bardzo gładkim dymem.

  Uprawa:
  -Indoor: Można ją ukończyć w ciągu 7-8 tygodni.
  – Na zewnątrz: Doskonały i świetny wybór, jeśli mieszkasz w chłodniejszym miejscu, gdzie rośliny muszą skończyć kwitnienie wcześniej, a nadal chcesz czegoś z silnymi efektami sativy. W okolicy Polski zaczęła kwitnąć w ostatnim tygodniu lipca i była gotowa na początku października.
  – Bardzo łatwa w uprawie zarówno indoor, jak i outdoor. Rośliny mają wyraźny liść sativy, którego palce są bardzo wąskie. Roślina rośnie w wyglądzie jak choinka. Najlepszą rzeczą w AK47 jest dominacja sativy w efekcie i wyglądzie, ale ma afgański gen, który sprawi, że kwitnienie zakończy się szybko jak na sativę, z bardzo małym rozciąganiem po wywołaniu kwitnienia. Ma wysoki stosunek liści do kwiatów pod względem objętości, ale nie wagowo, ponieważ jest dużo liści do przycięcia, ale większość z nich jest bardzo mała i wąska.

  AK-47 jest wspaniale pokryty złotymi włoskami, kwiaty są ładne i gęste. Po skruszeniu dostajemy o wiele więcej suszu, niż mogłoby się wydawać, co potwierdza gęstość kwiatów. Palenie z normalnego bonga + 1 perkolator – około 0,35 g:
  Buch 1: Bardzo przyjemny ziemisty smak, powoli wchodzi mózgowa euforia z lekkim uczuciem ucisku na oczach.
  Buch 2: Uderza mocno, ale odbija się echem w postaci kaszlu, chociaż płuca czują się dobrze. Wzmocnienie mózgowego haju.
  Buch 3 i 4 jeden po drugim: zapewnia potężne uderzenie i niewielki kaszel. Już czuć intensywnie rozwijającą się euforię i zapowiadający się letarg
  Buch 5: Cybuch gotuje na wolnym ogniu, powoli, aż ostatnia chmura zostanie zapisana w pamięci podręcznej mózgu. Kontynuacja efektów z wcześniejszych chmur, a teraz haj. Muzyka daje ciału poczucie haju. Obezwładniająca radość płynąca z muzyki, śmiech i uśmiech od ucha do ucha, a ciało chce ruszać się w rytm muzyki. Czuję każdą rzecz, która dotyka mojego ciała, w tym włosy opadające na czoło w różnych miejscach. Idę po więcej jedzenia, teraz zdecydowanie chcę usiąść, zrelaksować się i uśmiechnąć. Robię teraz jedzenie, ale nie będę marnować twojego czasu na moje gadaniny. Spróbuj i sam oceń, zamiast czytać wypociny jakiegoś amatora 😀

  (9) (0)
 2. Groobis

  Dobry temat

  (0) (0)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz wygląd?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz zapach?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz działanie?
0/5
* Ocena jest wymagana

Pytania i odpowiedzi

Nie ma jeszcze pytań

Zadaj pytanie

Na Twoje pytanie odpowie przedstawiciel sklepu lub inni klienci.

Dziękuję za pytanie!

Twoje pytanie zostało odebrane i wkrótce otrzymasz na nie odpowiedź. Proszę nie przesyłaj ponownie tego samego pytania.

Błąd

Warning

Wystąpił błąd podczas zapisywania twojego pytania. Prosimy o zgłoszenie tego faktu administratorowi strony. Dodatkowe informacje:

Dodaj odpowiedź

Dziękuję za odpowiedź!

Twoja odpowiedź została odebrana i zostanie wkrótce opublikowana. Prosimy nie przesyłać ponownie tej samej odpowiedzi.

Błąd

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information: