AK420 Auto – Seedstockers

AK420 Auto
Spis treści

To wyjątkowe i cudowne dziecko legendarnej odmiany AK47. Ten automat cieszy się coraz większą popularnością wśród growerów i użytkowników konopi indyjskich. Warto mu się bliżej przyjrzeć i poznać jego wyjątkowy potencjał, działanie oraz tajniki jego uprawy.

Geneza AK420 Auto

AK420 Auto to wyjątkowa odmiana marihuany, która jest efektem wieloletnich prac pasjonatów konopi indyjskich. To hybryda znanej odmiany AK47 z wyjątkowym, automatycznym szczepem.

Efekt? Ma nie tylko siłę i rażenie AK47, ale wyróżnia się łatwością uprawy oraz szybkim okresem kwitnienia, tak charakterystycznym dla odmian autoflowering.

AK420 Auto to roślina z dominacją Indica oraz z wyraźnymi cechami AK47. Odmiana ta wyróżnia się nie tylko swoją mocą, ale także wyjątkowym smakiem i aromatem. Jej genetyka daje roślinom krótki cykl życiowy, co jest niezwykle atrakcyjne dla growerów, którzy preferują szybkie i optymalnie obfite plony.

Charakterystyka AK420 Auto

Rośliny AK420 Auto rosną bardzo krzaczasto, osiągając około 60-90 cm wysokości. Sprawia, to że są idealne do uprawy w ograniczonych przestrzeniach, szczególnie w warunkach Indoor. Jednak sprawdzą się też w uprawie Outdoor jako w miarę dyskretna propozycja.

AK420 wyróżnia się intensywnym aromatem i smakiem z nutami owocowymi, ziołowymi i domieszką pikanterii. Użytkownicy tej odmiany mogą zatem liczyć na naprawdę dobry festiwal zmysłów.

Cudowne dziecko AK47 ma oczywiście wysokie stężenie THC oscylujące na poziomie od 15 do 20 %. Efektem tego jest działanie bardzo euforyczne i zarazem relaksacyjne.

Z kolei stężenie CBD nie jest zbyt wysokie, ale zawartość kannabidiolu może przynieść korzyści prozdrowotne. Wyjątkowość AK420 przekłada się m.in na działanie terapeutyczne polecane pacjentom medycznej marihuany.

Ta odmiana bowiem łagodzi silne i przewlekłe bóle dzięki wysokiemu stężeniu THC. Oprócz tego redukuje stres i wszelkie lęki oraz napięcia. Przy okazji AK420 jest również skutecznym antidotum na problemy z zasypianiem i bezsenność.

Hodowla AK420 Auto

Głównym atutem tej odmiany jest jej prostota w jej uprawie. AK420 Auto rośnie bardzo szybko i bezproblemowo. Jest to świetna opcja dla początkujących i doświadczonych growerów.

Aby uzyskać obfite i wysokiej jakości plony z AK420 Auto warto jednak wziąć sobie do serca kilka rad. Jedną z nich jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia.

Rośliny tej odmiany doskonale rosną przy zastosowaniu światła LED lub HPS. Poza tym przez cały swój cykl życiowy są odporne na zmienne warunki oświetleniowe.

Kolejna istotna kwestia to podlewanie. AK420 Auto jest odmianą bardzo wymagająca pod względem dostarczania jej wody. Nie należy jednak przesadzać i nie można doprowadzić do nadmiernego przemoczenia gleby.

To podstawowe wymagania tej odmiany, która zaczyna kwitnąć już po 8-9 tygodniach od sadzenia nasion. A efektem jej uprawy będą obficie imponujące plony od 400 – 500 gramów na metr kwadratowy i to zarówno w warunkach Indoor, jak i Outdoor.