Aurora 22/1

Aurora 22% THC 1% CBD - medyczna marihuana
7 opinii
Cena: 500-600zł - opakowanie 10g
Smak i zapach
Cytrusowy
Działanie
Energia
Indica
20%
Sativa
80%
Jeśli paliłeś, waporyzowałeś lub w inny sposób spodobała Ci się ta odmiana, Aurora 22/1, daj nam znać! Zostaw swoją opinię.

Aurora 22/1 - opis, działanie i historia

Aurora 22/1 to medyczna odmiana marihuany posiadająca 22% THC i <1% CBD. Ma szeroki wachlarz zastosowań leczniczych – od jaskry i zapalenia stawów, aż po ADHD i depresję. Poza tym, że jest wspaniałym szczepem leczniczym, smakuje również cytrusowo i kwiatowo, więc kusi kubki smakowe w nowy i ekscytujący sposób, nie tylko pacjentów, ale także użytkowników rekreacyjnych, którzy doceniają walory odmiany Ghost Train Haze.

Wyhodowana przez firmę Rare Darkness z siedzibą w Denver, odmiana Ghost Train Haze występująca pod nazwą Aurora Pedanios 22/1 z pewnością nie jest odmianą dla początkujących. Ta mocna odmiana konopi nie tylko zawiera duże ilości THC, ale ma również „intrygujące” efekty, które mogą nie być zbyt dobrze tolerowane przez pacjentów bez wyrobionej tolerancji na THC.

Niektórzy użytkownicy Ghost Train Haze żartobliwie (a może nie tak żartobliwie) porównali ten szczep do łagodnego psychodelika.

W 2012 roku magazyn „High Times” opisał tę odmianę jako „Najpotężniejszą na Ziemi”, jeszcze bardziej podkreślając jej intensywne właściwości. Oprócz tego, że jest doskonałą opcją dla użytkowników rekreacyjnych, to Aurora 22/1 ma również wiele korzyści medycznych, dlatego zyskała tak dużą popularność na całym świecie i stała się znana z łagodzenia wielu objawów i schorzeń.

Aurora 22/1, czyli Ghost Strain Haze

Aurora 22/1 to krzyżówka odmian Ghost OG (hybryda) i Nevil’s Wreck (sativa). Skrzyżowanie tych odmian doprowadziło do stworzenia Ghost Train Haze – znanego z tego, że jest jedną z najsilniejszych na świecie odmian marihuany z zawartością THC dochodzącą nawet do 28% .

Klasyfikowana głównie jako hybryda z dominacją sativy (a innym razem wyłącznie jako sativa), Aurora 22/1 ma stosunek sativa do indica około 80:20, ale, co zaskakujące, większość prawdopodobnie zgodziłaby się, że działa bardziej jak hybryda z dominacją genów indica (przynajmniej w dużych dawkach).

Pacjenci często ostrzegają, że Aurora 22/1 powinna być zarezerwowana głównie dla doświadczonych pacjentów. Duże ilości tej odmiany mogą powodować niepokój wywołany przez wysokie stężenie THC i niską zawartość CBD. Jeśli po użyciu tego produktu doświadczasz paranoi, możesz poprosić lekarza o przepisanie odmiany Aurora 20/1. Posiada ona niewiele niższe stężenie THC, a przy tym jest znana z tego, że nie powoduje skutków ubocznych w postaci niepokoju.

Aurora 22/1: aromat, smak i wygląd

Gdy tylko wejdziesz do pokoju, w którym znajduje się otwarty pojemnik Aurory 22/1, będziesz wiedział, że ona tam jest. Ten rodzaj medycznej marihuany ma niezwykle silny, ostry i szalenie bogaty aromat, śmierdząc niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Dla niektórych może to być uciążliwe, ale wszyscy wiemy, że absurdalnie intensywnemu aromatowi zazwyczaj towarzyszy wysoka moc.

Aromat Ghost Train Haze jest niesamowicie mocny — więc nie oczekuj, że będzie można go dyskretnie palić lub waporyzować.

Aurora 22/1 pozostawia w powietrzu zapach cytrusów i kwiatów oraz oddziałuje na zmysły swoim słodkim, naturalnie kwiatowym zapachem. Kubki smakowe otrzymają podobne doznania, ponieważ gdy tylko dym lub para z waporyzatora trafi na język, wyczuwalne będą rozległe nuty cytrusowe – czasem pojawiające się jako słodki smak cytryny. Podczas wdechu dym jest gładki i aksamitny, delikatnie dotykając płuc, z ziemistym i kwiatowym wydechem, który utrzymuje się w ustach długo po wypuszczeniu dymu.

Jeśli chodzi o wygląd Aurory 22/1 można w większości opisać ją jako mroźnobiałą. Kwiaty pokryte są trichomami, liście cukrowe również pokryte są mroźnymi kryształkami, promieniując jasnym, leśnym zielonym kolorem, z pomarańczowymi słupkami (tymi małymi, kręconymi włoskami). Kwiaty są gęste i zwarte, często ważą znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać po ich rozmiarze.

Medyczne właściwości Aurory 22/1

Z medycznego punktu widzenia Aurora 22/1 na prawdę się wyróżnia – z tego powodu wielu pacjentów używa jej regularnie. Ten lek pod wieloma względami jest postrzegany jako oferujący wsparcie „wielobjawowe” (co oznacza, że jest wielowymiarowy w jego ilości zastosowań terapeutycznych).

Aurora 22/1 jest często przepisywana przez lekarzy zajmujących się leczeniem konopiami indyjskimi. W niskich dawkach pomaga w stanach takich jak ADD/ADHD, depresja, przewlekły stres i chroniczne zmęczenie. Z drugiej strony wyższe dawki są zazwyczaj bardziej odpowiednie w przypadku przewlekłego bólu, stanów zapalnych, zapalenia stawów, migreny / bólu głowy, bólu stawów, jaskry, skurczów mięśni i innych powiązanych schorzeń.

Efekty i działanie Aurory 22/1

Aurora 22/1 w przeciwieństwie do innych sativ, nie jest nadmiernie energetyzująca ani nie powoduje nadpobudliwości. Raczej wprowadza pacjenta w stan spokojnej kreatywności, czasami wprawiając umysł w dziką, wewnętrzną, niemal psychodeliczną podróż. Można również doświadczyć głębokiej introspekcji – głównie w mniejszych dawkach.

Ci, którzy są podatni na niepokój wywołany przez marihuanę, powinni uważać na efekty Aurory 22/1, ponieważ może ona wysłać umysł w wewnętrzną podróż po własnej podświadomości.

Dla tych, którzy rzadko doświadczają niepokoju, wyższe stężenia leku Aurora 22/1 mogą w rzeczywistości wpływać na organizm bardziej jak indica, wywołując spokojne, niemal odrętwiające efekty (być może częściowo stąd wywodzi się upiorna nazwa).

Co więcej, w większych dawkach prawie na pewno będzie odczuwalne lenistwo, które mogą zatrzymać jakąkolwiek produktywność. Może to skutkować wszechobecnymi wzorcami myślowymi, chociaż zwykle przeważa ogólny ton zadowolenia i szczęścia.

Dla większości doświadczonych konsumentów konopi, Aurora 22/1, czyli Ghost Train Haze jest generalnie przyjemnym rodzajem marihuany, regularnie generującym intensywny śmiech, poprawę nastroju i błogi nastrój. Ponadto, może oferować naprawdę cudowne korzyści lecznicze osobom cierpiącym na szereg dolegliwości.

Możliwe skutki uboczne Aurory 22/1

Niestety, w przeszłości Ghost Train Haze był obwiniany za kilka negatywnych skutków ubocznych, z których niektóre są nieco poważniejsze niż w przypadku innych szczepów. Nie inaczej jest w przypadku Aurory 22/1, która nie jest niczym innym, jak właśnie GTH.

Oczywiście najczęstszym działaniem niepożądanym Aurory 22/1 (podobnie jak w przypadku większości innych szczepów) jest suchość w ustach. Nie jest to jednak powód do niepokoju, ponieważ łatwo sobie z tym poradzić, pijąc dużo wody przed, w trakcie i po haju. Suche lub swędzące oczy są oczywiście częstym skutkiem ubocznym, ale nawilżające krople do oczu mogą zapewnić łatwą profilaktykę i ulgę.

Aurora 22/1 zapewnia intensywny haj charakterystyczny dla odmian sativa, ale wraz z nim mogą pojawić się niepożądane skutki uboczne.

Jak wspomniano wcześniej, Ghost Train Haze jest niesamowicie silny i prawdopodobnie nie powinien być spożywany przez nowicjuszy – zwłaszcza w większych ilościach. Powodem jest to, że paranoja i niepokój są dość powszechne, szczególnie w wyższych dawkach i/lub wśród osób podatnych na lęk wywołany przez THC (lub u pacjentów, u których zdiagnozowano zaburzenie związane z lękiem).

Podczas przyjmowania wiekszych dawek leku Aurora 22/1 mogą również wystąpić zawroty głowy, co jest jednym z powodów, dla których najlepiej jest zachować ostrożność w przypadku tej odmiany. Poznaj swoje granice i zacznij od małych dawek, obserwuj efekty i stosuj takie dawki, przy których czujesz się komfortowo.

Aurora 22/1 – końcowe przemyślenia

Jeśli jesteś osobą poszukującą leczenia medyczną marihuaną lub szukasz alternatywy dla konwencjonalnych metod leczenia jaskry, bólu, stanów zapalnych lub skurczów mięśni, to Aurora 22/1 może zaoferować efekty, których szukałeś. Haj jest intensywny i zapewnia silny wpływ zarówno na umysł, jak i na ciało.

Oczywiście Aurora 22/1 zadowoli również konsumentów rekreacyjnych, ale na ten moment Ghost Train Haze mogą kupić w aptece tylko pacjenci po wcześniejszym uzyskaniu recepty. Haj jest intensywnie tripowy i mózgowy, i jak powiedzieliśmy wcześniej, może nawet przypominać działanie łagodnego psychodeliku – jeśli jest spożywany w dużych dawkach lub w formie koncentratu.

Terpeny w Aurora 22/1

Dominujący terpen

Terpinolen - Ziołowy, kwiatowy terpen, który znajduje się również w jabłkach, bzie i gałce muszkatołowej.

Poboczne terpeny

Limonen (Cytrusowy), Linalol (Kwiatowy), Mircen (Ziemisty), Pinen (Sosnowy)
- Reklama - Banner

7 opinii dla Aurora 22/1

 1. MuslimPL


  Wygląd :
  Zapach :
  Działanie :

  Nadal trzyma poziom 🙂

  (0) (0)
 2. Lenard


  Wygląd :
  Zapach :
  Działanie :

  Odmiana Ghost Train Haze – 2 miejsce w High Times Cup w kategorii „najlepsza medyczna sativa”, a to kolesie, którzy znają się na tych sprawach. Niewątpliwie czołowa sativa, niestety żeby wydobyć pełnie z tej odmiany, potrzebny jest dobry waporyzator. Jak użyłem Mighty to efekt był przeciętny, natomiast FlowerPot pokazał prawdziwy potencjał.

  (2) (1)
 3. Fajna miła i przyjemna

  Jest tak fajna, że trudno ją obecnie dostać. Działa kreatywnie i to jest jest mocna strona. Kreatywność adekwatna do otoczenia i impulsów. Jesteś sam: szukasz interesującego filmu, dobrej muzyki by posłuchać sobie, poczytać. Jesteś z kimś zaczynasz rozmawiać i rozmawiać w szerszym spektrum świadomości. Jesteś na imprezie, chcesz się dobrze bawić. Zmienia nastrój o 180%, wszelkie domieszki stresu, zła, wkurw…, i inne negatywne emocje, odlatuja i jesteś zrelaksowany i wybudowany i odprężony z dużą dawką energii.

  (6) (0)
 4. Znawca

  Super. Polecam. Bardzo mocna Sativa. Działanie typowe. Dłuuuugo trzyma.

  (0) (0)
 5. Kamil

  Korzystam od kilku miesięcy z tej odmiany i bardzo ją sobie chwalę. Wywołuje u mnie stan głębokiego upalenia, efekty którego osiadają głównie w głowie. Głęboki, lekko psychodeliczny haj. Taki jak lubię. W kwestii właściwości medycznych zauważyłem znaczącą poprawę sprawności stawów. Mam łuszczycę, zmagam się z nią już od 4 lat. Stosuję fototerapię światłem UV, terapię kortykosteroidami, a także od niedawna leczenie medyczną marihuaną. Zmiany łuszczycowe objęły ostatnio znaczną część łokci i skóry głowy powodując swędzenie skóry. Stawy łokciowe zaczęły również częściej pobolewać, reagować na pogodę itd. Od początku terapii do teraz (6 miesięcy) jest znacząca poprawa. Na zmiany skórne pomaga światło UVB (Narrowband) i kortykosteroidy, a na ruchliwość i bóle stawów medyczna marihuana. Kurde, cieszę się, że dożyłem czasów, w których mogę legalnie i co najważniejsze SKUTECZNIE leczyć się ziołem 🙂 Szkoda tylko, że na chwilę obecną jest to ogromny wydatek. No, ale albo to, albo łuszczycowe zapalenie stawów. Pozdrawiam

  (5) (0)
 6. Bartosz

  Nizej sie upasc nie dalo. W moim przypadku susz niskiej jakości. Aurora 22 /1 słaby zapach, prawie brak smaku dodam, że w żadnej z temperatur 156,167,178,188,199, 216 nie udało się odczuć jakiegokolwiek efektu z wyżej wymienionych. Nierozumiem jednak dlaczego jest taka rozbieżność z tym co deklaruje producent a tym co jest na recepcie +/-10%. 
  Kupujac lek z apteki aurora 22, liczę na zawartość thc zgodna z opakowaniem 22% nie mniej jak 19.8 i nie więcej niż 25.

  Chciałbym dowiedzieć się jaki zapis prawny dopuszcza taki margines +/-10 i dlaczego,skoro producent składa swoją deklaracje +/-2 

  Oznaczało by to również, że produkt dopuszczony do obrotu, jest nie badany oraz najprawdopodobniej niewiadomego pochodzenia i z pewnością źle przechowywany dodam, że na pewno nie w aptekach jak wiadomo. Ciężko z dostępem leku w polsce, więc nie zalega na pułkach, wynika z tego że podczas uprawy bądź dalszych części obróbki .

  Margines 10% może wynieść 12%, co jest już oszustwem jak mniemam, a na pewno w moim odczuciu. Ewentualnie +10 co daje 32  i w jaki sposób dobrać dawkowanie tak nieregularnego leku, dla tego po lek idę do apteki, bo produkt powinien być najwyższej jakości i zgodny z deklaracją producenta (zbadany) co umozliwia dobranie odpowiedniej dawki leku, a nie deklaracja recepty czy też polskiego prawa. Nie wiem jak to nazwać i nie rozumiem tego, w jaki sposób w polsce susz nagle zmienia swoje właściwości +/- 10%> i tu nawet jeżeli oddam taką próbkę do badań prywatnie, poniosę koszt 500 zlotych +/- 500 złotych  😉 to, zapewne zmiesci sie w dolnej granicy, chodź i w to szczerzę wątpię. Zaznaczę, że nie mam żadnych pretensji,tylko czuje ogromną frustrację, bo prawo próbuje ograniczyć moją możliwość pozwu.

  (4) (19)
 7. Adrian

  Mocna i przy początkowej przygodzie z leczeniem medycznymi konopiami odmiana. Po wyrobieniu tolerancji jest natomiast świetna i bardzo ją lubię. Zapach jest cudowny, była idealnym towarzyszem w trudnej jesieni i zimie. W lato wolę bardziej cytrusowe odmiany.

  (1) (0)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz wygląd?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz zapach?
0/5
* Ocena jest wymagana
Jak oceniasz działanie?
0/5
* Ocena jest wymagana

Pytania i odpowiedzi

Nie ma jeszcze pytań

Zadaj pytanie

Na Twoje pytanie odpowie przedstawiciel sklepu lub inni klienci.

Dziękuję za pytanie!

Twoje pytanie zostało odebrane i wkrótce otrzymasz na nie odpowiedź. Proszę nie przesyłaj ponownie tego samego pytania.

Błąd

Warning

Wystąpił błąd podczas zapisywania twojego pytania. Prosimy o zgłoszenie tego faktu administratorowi strony. Dodatkowe informacje:

Dodaj odpowiedź

Dziękuję za odpowiedź!

Twoja odpowiedź została odebrana i zostanie wkrótce opublikowana. Prosimy nie przesyłać ponownie tej samej odpowiedzi.

Błąd

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information: