Wyszukaj::
Top
 

Różnice między marihuaną rekreacyjną a medyczną

Nasiona marihuany

Jakie są różnice między medyczną i rekreacyjną marihuaną?

W 2012 r. Kolorado i Waszyngton stały się pierwszymi stanami, które zalegalizowały marihuanę rekreacyjną. Wcześniej konopie były legalne w niektórych stanach, ale tylko dla osób, których choroby kwalifikowały się do leczenia konopiami. W ślad za stanami Waszyngtonu i Kolorado “rekreacyjna marihuana” stała się powszechnie używanym terminem dla konsumpcji osobistej, która nie jest wyłącznie do celów medycznych. Ale poza różnicami w intencjach konsumentów, jakie są inne różnice między marihuaną medyczną i rekreacyjną?

Różnice w zakupie marihuany medycznej i rekreacyjnej

Weźmy pod lupę przykład stanów, w których obie formy są legalne. Jeśli chodzi o same zakupy, sklepy medyczne i rekreacyjne mają podobną ofertę. Pacjenci stosujący marihuanę leczniczą przedstawiają swój dokument tożsamości, aby potwierdzić pełnoletność, a także kartę pacjenta. Niektóre sklepy medyczne mają poczekalnie, z której pacjenci są wywoływani, aby zapewnić im prywatność.

Sklepy z marihuaną rekreacyjną często nie mogą udzielać klientom porad medycznych, chociaż można robić w nich zakupy jako pacjent. Niektóre sklepy są również “podwójnie licencjonowane”, co oznacza, że mogą zaspokoić potrzeby konsumentów zarówno rekreacyjnych, jak i medycznych. Mogą również oferować zniżki i ulgi podatkowe dla pacjentów medycznych.

susz konopny CBD

Przychodnie lekarskie i sklepy z podwójną licencją są najlepiej przygotowane, ponieważ mogą udzielać odpowiedzi na pytania pacjentów i konsumentów rekreacyjnych.

Jeśli chodzi o wybór produktów, różnica w menu medycznym i rekreacyjnym jest bardzo niewielka. W każdym typie sklepu możesz znaleźć półki pełne różnych artykułów spożywczych, napoje, vaporizery, kremy, susz i koncentraty.

Jedna i druga marihuana ma właściwości medyczne

Społeczna stygmatyzacja tworzy linię podziału między marihuaną medyczną i rekreacyjną, ponieważ większa część społeczeństwa popiera stosowanie jej do celów medycznych, niż rekreacyjnych.

Używanie konopi dla przyjemności jest nadal tematem tabu w oczach opinii publicznej, chociaż nie trzeba cierpieć na ciężką chorobę, aby doświadczyć korzyści płynące ze stosowania konopi. Na przykład, gdy stan legalizuje rekreacyjną marihuanę, konsument może legalnie spróbować różnych wysokiej jakości odmian. Wtedy może okazać się, że niewielkie dawki niektórych odmian marihuany mogą pomóc mu w walce z przewlekłym bólem, złagodzić codzienny stres i lęk.

Różnice miedzy marihuaną rekreacyjną i medyczną?

Zarówno marihuana medyczna, jak i rekreacyjna zawiera te same związki, które mają działanie lecznicze. Kannabinoidy, terpeny, flawonoidy i wiele innych. Poszczególne odmiany marihuany mają jednak różne stężenie tych związków, więc niektóre z nich będą bardziej skuteczne w leczeniu bólu, a inne w łagodzeniu stresu. Odmiany indica są częściej używane w leczeniu bólu i bezsenności, a odmiany sativa są stosowane m.in. w leczeniu depresji i stresu. Te same odmiany mogą być jednak stosowane przez konsumentów rekreacyjnych.

Różnice mogą występować w standaryzacji produktów. Odmiany typowo medyczne są standaryzowane, więc zawartość związków aktywnych powinna być taka sama lub bardzo podobna w każdej próbce. Marihuana uprawiana przez firmę Bedrocan może mieć minimalne różnice w zawartości THC i CBD. Każda partia, która odbiega od normy, jest eliminowana podczas selekcji, aby zachować jej skuteczność.

Próbki tej samej odmiany do celów rekreacyjnych mogą mieć różne stężenie w zależności od warunków uprawy. Sklepy z marihuaną dla dorosłych w Holandii podają przybliżone stężenie THC i CBD, jednak ta sama odmiana w różnych coffee-shopach może mieć różne stężenie kannabinoidów.

Różnice między marihuaną rekreacyjną a medyczną możemy dostrzec w ich uprawie. Podczas uprawy marihuany do celów medycznych, hodowcy nie dopuszczają, aby w roślinach znalazły się metale ciężkie, pleśń i inne zanieczyszczenia. Uprawa medycznej marihuany prowadzona jest w sterylnych warunkach i zwykle jest to uprawa marihuany indoor, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia produktu końcowego.

Niedawne badania prowadzone w Kalifornii wykazały, że 86% klonów uzyskanych z “roślin matek”zawierała pestycydy i inne zanieczyszczenia. Ponieważ pestycydy mogą być stosowane do ochrony rośliny matki, z której otrzymuje się kliny, naukowcy odkryli, że klony, które nigdy nie były narażone na działanie pestycydów, nadal wykazywały śladowe ilości potencjalnie niebezpiecznych chemikaliów.

Podsumowanie

Aby zrozumieć różnice między marihuaną rekreacyjną a medyczną, należy wiedzieć, że każda marihuana ma działanie lecznicze. To kannabinoidy, terpeny, falwonoidy i inne związki zawarte w konopiach mają właściwości medyczne. Te same odmiany, które używane są do celów rekreacyjnych, mogą być używane do celów medycznych. Główną różnicą jest jednak standaryzacja produktu i warunki uprawy, które w przypadku medycznej marihuany muszą być sterylne, aby zapewnić jednolity produkt. Dla konsumentów rekreacyjnych najważniejsze są różnice między odmianami indica i sativa, których działanie jest znacząco różne.

Ocena: 5.0/5. Z 2 głosów
Proszę czekać...

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Sensi Seeds

Polecany sklep 

Dołączył 9 miesięcy temu

 Nasiona marihuany /  Amsterdam / 156 odsłon

Pan Pestka

Popularny Polecany sklep 

Dołączył 1 rok temu

 Nasiona marihuany /  Ruda Śląska / 761 odsłon