Wyszukaj::
Top
 

Marihuana – co to jest i jaka jest definicja marihuany?

Nasiona marihuany

Marihuana to fascynujący rodzaj roślin, znany ze swoich właściwości leczniczych i poprawiających humor. Wykorzystanie i uprawa marihuany sięgają kilku tysięcy lat, a jej właściwości medyczne i duchowe znane są na całym świecie.

Ale pomimo jej popularności, możesz nie do końca zrozumieć, czym jest marihuana lub dlaczego na całym świecie pojawiają się tysiące różnych odmian. W tym miejscu dowiesz się, jak definiuje się konopie, w jaki sposób marihuana jest używana i dlaczego od tysięcy lat jest ona wykorzystywana.

Do czego służy marihuana?

Obecnie używanie marihuany dzieli się na dwa podstawowe zastosowania: rekreacyjne i medyczne. Konsumenci rekreacyjni mogą używać marihuany do różnych celów, takich jak relaks, odprężanie, poprawa skupienia czy kreatywności. Konsumenci medyczni używają marihuany, aby złagodzić objawy, takie jak ból, lęk, bezsenność, utrata apetytu i wiele innych.

susz konopny CBD

Konopie indyjskie zawierają setki aktywnych związków (np. Kanabinoidy, terpeny i flawonoidy), które zapewniają szereg korzyści medycznych. THC i CBD to dwa z najbardziej znane związki występujące w konopiach. W konopiach występuje jednak wiele innych kannabinoidów, których różne stężenia zapewniają unikalną gamę efektów.

Konopie są również ważnym elementem rolnictwa. Silne włókna konopi od setek lat były używane do produkcji lin, odzieży, tekstyliów, materiałów budowlanych i innych. Konopie produkują pożywne nasiona wypełnione niezbędnymi aminokwasami, białkami i innymi cennymi minerałami, dzięki czemu są pożywnym i zdrowym produktem spożywczym. Nasiona konopi można również wykorzystać do produkcji oleju spożywczego, a nawet biopaliwa.

Konopie indyjskie – sinsemilla

Konopie to corocznie kwitnąca roślina, która posiada męskie i żeńskie narządy rozrodcze. Oznacza to, że samiec musi zapylać samicę w celu wytworzenia nasion.

Roślina żeńska, która nie zostanie zapylona w swoim cyklu reprodukcyjnym, jest często określana jest jako sinsemilla. Ten hiszpański termin oznacza “bez nasion”. Te beznasienne żeńskie rośliny wytwarzają duże, żywiczne kwiaty, które po wysuszeniu nazywane są marihuaną.

Czym jest odmiana marihuany?

Uważa się, że marihuana pochodzi ze Azji Środkowej. Tysiące lat podbojów i eksploracji nowych terenów przenosiły ją jednak praktycznie na każdy kontynent. Hodowcy uprawiają swoje rośliny wybiórczo, aby odpowiadały potrzebom ich społeczności. Chociaż kiedyś konopie uprawiano tylko na otwartym powietrzu, to w dzisiejszych czasach mocno spopularyzowana została uprawa marihuany indoor.

W każdym miejscu na ziemi, gdzie konopie zapuściły swój korzeń, powstały lokalne szczepy marihuany. Odmiany te stały się znane jako szczepy Landrace.

Wiele z tych szczepów zostało zebranych z ich rodzinnych siedlisk i sprowadzonych do innych krajów, w których były krzyżowane ze sobą przez ogrodników, którzy chcieli zbadać potencjał rośliny. Ten proces hybrydyzacji – rozmnażania różnych samców z różnymi samicami – dał początek tysiącom nazwanych odmian, które dziś spożywamy.

Prawdopodobnie słyszeliście również terminy “indica“, “sativa” i “hybryda“. Te trzy typy odnoszą się przede wszystkim do różnych kształtów i struktur roślin oraz cech, które są ważne dla hodowców. Konsumenci od dawna uważali, że odmiany indica mają działanie uspokajające, sativa dodaje energi, a odmiany hybrydowe są gdzieś pomiędzy tymi efektami.

Oceń jako pierwszy
Proszę czekać...

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Pan Pestka

Popularny Polecany sklep 

Dołączył 1 rok temu

 Nasiona marihuany /  Ruda Śląska / 762 odsłon

Sensi Seeds

Polecany sklep 

Dołączył 9 miesięcy temu

 Nasiona marihuany /  Amsterdam / 157 odsłon