Wyszukaj::
Top
 

Jak rozpoznać marihuanę wysokiej jakości?

Nasiona marihuany

Być może nie ma ścisłych norm, które pozwalałyby określić jakość marihuany, głównie dlatego, że w dużej mierze sprowadza się to do osobistych preferencji. Jest jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy kupowaniu konopi.

Zazwyczaj wybierzesz ten towar, który podoba Ci się wizualnie, który ładnie wygląda i który ładnie pachnie. Prawdopodobnie będziesz również szukać czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość marihuany, jak na przykład pleśń, przebarwienia, a nawet owady.

Wygląd

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest to, czy kwiaty konopi zawierają nasiona lub łodygi. Nasiona powodują nieprzyjemny zapach i ostry smak po spaleniu oraz potrafią wybuchać podczas spalania a łodygi mogą robić dziury w bibułce. Oddzielanie ich podczas kruszenia nie być najprzyjemniejszą czynnością. Co ważniejsze, dodają one ciężaru, który odejmuje mocy marihuanie. Nasiona w kwiatach sugerują, że roślina została zapylona, a to skutkuje mniejszą mocą.

susz konopny CBD

Ważny jest również kolor marihuany. Szukaj zielonych topów; brązowy kolor zdecydowanie nie jest dobrym znakiem. Mogą występować inne zabarwienia, takie jak fioletowy (np. odmiana BlueberryPurple Haze) czerwony lub pomarańczowy, ale ogólny kolor powinien być zielony. Ważne jest nie tylko ubarwienie pąków, ważne jest również, aby susz mienił się kryształkami, które zawierają dużo THC. Jeśli szukasz fioletowej odmiany, powinieneś przyjrzeć się szczepowi .

Kryształy są tam, gdzie THC jest głównie skoncentrowane, więc może być najlepszym wskaźnikiem wysokiej jakości marihuany. Im więcej kryształów widzisz, tym silniejsze powinno być zioło. Chcesz, żeby te kryształy były mleczne lub brązowe; jasne i przezroczyste trichomy nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Nawet jeśli na suszu jest dużo przezroczystych kryształów, to nie dadzą one takiego efektu, jak te w kolorze mleczno-brązowym.

Lepkość świadczy o jakości

Kryształy THC powinny sprawić, że susz będzie lepki w dotyku, ponieważ kryształy na włoskach działają jak żywica. Jeśli więc topy są lepkie i nie kruszą się na pył, gdy są rozdrabniane, masz dobrą oznakę wysokiej jakości marihuany.

Topy, które kruszą się zbyt łatwo i zamieniają w kupkę pyłu, są prawdopodobnie niskiej jakości lub zostały zbyt mocno wysuszone.

Zapach

Jeśli skruszysz susz lub otworzysz torebkę, zapach powinien być mocny. Powinieneś go czuć, gdy tylko wejdziesz do pokoju. Mocny zapach jest głównym wyznacznikiem tego, jak dobre będą konopie indyjskie. Szczepy o najlepszych zapachach często dostarczają najwięcej mocy, nie wspominając już o smaku podczas palenia.

Jeśli kwiaty mają zapach cytrusów, sosny, owoców, a nawet oleju napędowego, to jest to dobry wyznacznik pełnego spektrum terpenów i dużej mocy. Marihuana może mieć nawet zapach ziemisty lub zapach potu. Jeśli śmierdzi w dobry sposób, to prawdopodobnie marihuana jest dobrej jakości. Lemon Haze może być przykładem odmiany, która pachnie mocno cytrusowo.

Dobry zapach może być głównym wyznacznikiem jakości marihuany. Jeśli marihuana wydziela mocny zapach, oznacza to, że była dobrze wysuszona i curringowana, a podczas uprawy roślina produkowała duże ilości żywicy.

Jeśli kwiaty nie pachną niczym, świeżo ściętą trawą, sianem lub nawet pleśnią, jest to oznaka marihuany o złej jakości, której lepiej unikać. Konopie indyjskie, które pachną pleśnią, prawdopodobnie miały już oznaki pleśni podczas wzrostu, lub kwiaty zostały wysuszone bardzo słabo i już zaczęły się rozkładać. Jeśli zioło nie pachnie lub pachnie sianem, to prawdopodobnie jest stare lub niewłaściwie wysuszone i curringowane.

Gęstość

Topy powinny z łatwością odrywać się od łodygi i nie powinno być problemu z kruszeniem ich w palcach. Jeśli marihuana zachowuje się jak glina i podczas kruszenia zbija się jeszcze bardziej, być może nie jest odpowiednio wysuszona i nie osiągnęła pełnego potencjału.

Marihuana może być jednak zbita z powodu pakowania podczas transportu. To również wpływa na smak i łatwość palenia. Susz, który jest mocno zbity, może nie wypalać się równomiernie, przez co palenie jointa może może być kłopotliwe i niezbędne będzie jego kilkukrotne, ponowne odpalanie.

Wilgotność

Poziom wilgotności marihuany jest również bardzo ważny, ponieważ słabo wysuszone konopie mogą mieć kilka negatywnych skutków dla jakości suszu. Najgorszym z nich może być słaby smak, podobnie jak same efekty. Jeśli susz jest zbyt wilgotny, może on nawet zacząć gnić, kiedy będzie przechowywany w złych warunkach.

Zbyt duża wilgotność marihuany może mieć również wpływ na jej cenę. Kupując zbyt wilgotną trawkę musisz mieć świadomość, że po odparowaniu wilgoci jej waga będzie niższa, a co za tym idzie – cena za gram w ostatecznym rozrachunku będzie wyższa. Oznacza to, ze zanim zioło będzie gotowe do spożycia, jego waga będzie niższa niż tak, za którą płaciłeś podczas zakupu.

Smak

Smak jest jednym z ostatnich czynników, który świadczy o jakości marihuany. Warto jednak zauważyć, że smak będzie inny podczas palenia, a inny podczas waporyzacji. Jeśli topy dostarczają przyjemną kombinację różnych smaków, bez uczucia szorstkości i drapania w gardle, to prawdopodobnie jest to susz wysokiej jakości. Zapach i smak może dać Ci wyobrażenie tego, jak dobrą marihuanę kupujesz.

Podsumowanie

Wszystkie powyższe czynniki mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji, w której próbujesz kupić konopie indyjskie. Lokalne prawo, klimat i pogoda mogą ograniczać hodowców lub im pomagać, a Twoja opinia w dużej mierze może zależeć od własnych doświadczeń.

Widoczne kryształy na włoskach i i kwiatach mogą świadczyć o tym, że ten konkretny szczep ma silne działanie i będzie dawał mocne efekty. Warto jednak pamiętać, że wysokiej jakości odmiany indica będą dosłownie wgniatały w fotel, a dobrej jakości odmiany sativa dostarczą energetycznego haju.

Czasem profil smakowy i zapachowy może również nie odpowiadać twoim preferencjom, więc wybieraj tylko te odmiany, które według Ciebie dobrze pachną. Z czasem wąchając marihuanę będziesz wiedzieć, jakie efekty prawdopodobnie dostarczy dany szczep.

Najdokładniejszym i najbardziej zaawansowanym sposobem na sprawdzenie jakości marihuany jest przebadanie jej w warunkach laboratoryjnych. Wyniki te mogą pomóc w wyobrażeniu i zrozumieniu różnych właściwości każdego szczepu oraz różnych profili działania i smaku.

 

Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu
Proszę czekać...

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Pan Pestka

Popularny Polecany sklep 

Dołączył 1 rok temu

 Nasiona marihuany /  Ruda Śląska / 761 odsłon

Sensi Seeds

Polecany sklep 

Dołączył 9 miesięcy temu

 Nasiona marihuany /  Amsterdam / 156 odsłon