Wyszukaj::
Top
 

Jak i co ile podlewać konopie – czyli skuteczne nawadnianie marihuany

Nasiona marihuany

Rośliny potrzebują wody, światła słonecznego, składników odżywczych i powietrza do wzrostu. Zapewnienie roślinom odpowiedniej ilości wody jest prawdopodobnie najtrudniejszą potrzebą do wypełnienia. Nie ma jednoznacznej informacji o tym, jak i kiedy podlewać konopie. Istnieje jednak szereg strategii, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego i odpowiednio podlanego ogrodu konopi.

Produkty, które pomogą w odpowiednim nawodnieniu roślin

1. Perlit

Perlit jest pomocny przy podlewaniu marihuany

Perlit pochodzi z obsydianu, który jest szkłem wulkanicznym. Jest wytwarzany, gdy obsydian jest podgrzewany do wysokiej temperatury, a następnie rozszerza się. Jest lekki, porowaty i organiczny, dzięki czemu jest świetnym dodatkiem do gleby, ponieważ zapobiega zbrylaniu się gleby i poprawia przepływ tlenu w roślinie.

susz konopny CBD

2. Smart Pots

Smart Pot to doniczka materiałowa, która pomaga przy podlewaniu konopi“Smart Pots” to doniczki wykonane z płótna. Pojemniki z tkaniny pomagają korzeniom oddychać, pozwalają na oddawanie ciepła i umożliwiają odprowadzanie wody. Wszystkie te cechy są bezpośrednio związane z poprawą jakości korzeni i sposobem podlewania.

3. Linia kroplująca

Linia kroplująca w uprawie marihuany

Linie kroplujące pozwalają na równomierne nawadnianie roślin i równomierne rozprowadzanie wody w doniczce. Zapobiegają one również zalewaniu powierzchni gleby podczas podlewania. Zalanie doniczki wodą spowoduje, że perlit wyjdzie na powierzchnię, na której jest bezużyteczny. Systemy linii kroplujących pomagają również zapobiegać parowaniu wody, więc z tego rozwiązania warto korzystać, kiedy uprawa marihuany outdoor prowadzona jest w gorącym klimacie.

Jak często powinieneś podlewać rośliny konopi?

Ilość wody, jakiej potrzebują twoje rośliny, zawsze będzie się zmieniać ze względu na wielkość doniczki, temperaturę, zdrowie i etap wzrostu. Uprawa marihuany indoor wymaga innego podlewania, niż uprawa na zewnątrz.  W obu warunkach nienawodniona roślina wygląda na słabą. W liściach nie ma siły i czują się bez życia, więc opadają. Przelane rośliny wyglądają podobnie, ale końcówki liści zwijają się, jakby chowały się przed wodą w doniczce. Oczywiście nie chcesz, aby twoje rośliny kiedykolwiek były odwodnione lub przelane, ale kiedy będziesz zastanawiać się jak podlewać marihuanę, to pamiętaj – lepiej przesuszyć roślinę, niż ją przelać. Korzenie potrzebują tlenu, aby przetrwać i być szczęśliwym, więc nadmiar wody może im zaszkodzić.

Kiedy myślisz, że twoje konopie mogą być spragnione, skup się na obserwacji:

  • Czy liście wyglądają żywe?
  • Czy są sztywni i silni?
  • Jak się czuje gleba?

Jeśli gleba jest sucha po wbiciu palca kilka centymetrów wgłąb ziemi, a roślina wydaje się słaba, nadszedł czas na podlewanie. Waga doniczki może być także wskaźnikiem nawodnienia, jeśli jest wystarczająco mała, aby ją podnieść. Najlepiej zwracać uwagę na częstotliwość podlewania i podlewać konopie, zanim zaczną wyglądać na zmęczone. Cykl od mokrego do suchego jest niezbędny, aby korzenie rosły i sięgały głębiej w ziemię.

Czy twoja doniczka ma odpowiedni rozmiar?

Aby prawidłowo podlewać rośliny konopi, doniczka musi mieć odpowiednią wielkość; roślina nie może pić wody tam, gdzie jej korzenie nie sięgają. Kiedy roślina konopi nie może wypić całej wody, woda będzie siedzieć w glebie i powoli wyparowywać, zachęcając niechciane owady i grzyby, a nawet prowadząc do gnicia korzeni.

Uprawę roślin powinno się zacząć w kostkach 4x4cm, a następnie przesadzać je do większych doniczek, kiedy korzenie przestają się mieścić w doniczce. Rośliny są gotowe do przesadzenia, gdy zdrowa struktura korzenia obejmuje całą glebę. Przesadzanie jest dobrą okazją, aby zobaczyć jakość swoich korzeni: jasne białe korzenie, o mocnej, grubej strukturze są oznaką, że prawidłowo podlewasz rośliny.

Co ile i jak dużo wody do podlewania marihuany?

Woda powinna gromadzić się na szczycie gleby podczas podlewania, ale nie oznacza to, że można już zacząć podlewania kolejnej rośliny. Poczekaj aż woda wsiąknie i odczekaj chwilę. Jeśli po minucie woda dalej nie spłynęła na tackę, kontynuuj podlewanie. Kiedy po dwóch minutach od podlania woda zacznie wyciekać dołem doniczki, to znak, że roślina ma wystarczającą ilość wody. Jeśli nie masz pewności, czy nadszedł czas na podlanie, poczekaj na pierwsze symptomy suszy i wlej tyle wody do doniczki, aby zaczęła delikatnie wyciekać spodem.

Rób notatki i zrób sobie plan nawadniania. Ustawienie cyklu, w którym roślina musi być podlewana co dwa do trzech dni, jest idealne. Gdy rośliny są coraz większe, tak samo jest z ich zapotrzebowaniem na wodę.

Myśliciele mają tendencję do przelewania swoich roślin i martwią się, że rośliny mogą już nie mieć wody w glebie, wiec je podlewają. Rośliny konopi są jak każda inna roślina: mogą poradzić sobie z nadmiernym podlewaniem i suszą, więc nie spiesz się z ustaleniem swojego idealnego harmonogramu nawadniania. Im wcześniej jednak znajdziesz złoty moment podlewania, tym szybciej zobaczysz, jak kwitną twoje konopie.

Ocena: 5.0/5. Z 3 głosów
Proszę czekać...

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Pan Pestka

Popularny Polecany sklep 

Dołączył 1 rok temu

 Nasiona marihuany /  Ruda Śląska / 761 odsłon

Sensi Seeds

Polecany sklep 

Dołączył 9 miesięcy temu

 Nasiona marihuany /  Amsterdam / 156 odsłon